فتوای الظواهری درباره حزب الله لبنان

ایسنا نوشت:

رهبر القاعده با بیان اینکه ریاض دست نشانده واشنگتن است، خواهان جنگ علیه حزب الله لبنان و به اسارت گرفتن آمریکایی‌ها و غربی‌ها شد.

به نوشته روزنامه‌ الوسط بحرین، ایمن الظواهری، رهبر گروه القاعده در بخش دوم نوار ویدیویی خود خواهان جنگ علیه حزب الله لبنان شد.

وی همچنین ضمن انتقاد از عربستان، و بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و همچنین جریان‌های تندرو در مصر، خواهان اسیر کردن آمریکایی‌ها و غربی‌ها شد.

الظواهری مدعی شد، حزب الله دشمن سرسخت مسلمانان و آبرو و حرمت آن‌ها و هم پیمان نظام اسد است، برای همین باید با هر گونه ابزار قانونی با این حزب جنگید چرا که با این جنگ چهره واقعی حزب الله و رهبر آن یعنی سید حسن نصرالله آشکار می‌شود.

وی با بیان اینکه جنبش‌های جهادی در شام بزرگترین تهدید برای اسرائیل هستند، از مسلمانان خواست تا غربی‌ها و به ویژه آمریکایی‌ها را به اسارت بگیرند تا بدین وسیله بتوانند به تبادل اسرا بپردازند.

الظواهری ابراز تأسف کرد که بیشتر اعضای جنبش‌های تندرو در یمن تسلیم طرح آمریکا و کشورهای حوزه‌ی خلیج‌ فارس شده‌اند و بهای مشارکت‌شان را با پست و مقام دریافت کرده و در قبال حملات نظامی آمریکا و دشمن واشنگتن علیه ملت یمن سکوت می‌کنند.

وی با بیان اینکه دولت یمن برای تحقق منافع واشنگتن تلاش می‌کند، از یمنی‌ها خواست تا در مقابل دشمنی‌های آمریکا بایستند.

وی همچنین از ساختار متناقض دولت عربستان که به دفاع از عقیده تظاهر می‌کند، انتقاد کرد و گفت: ریاض تنها ابرازی از ابزارهای سیاست‌های آمریکا و دست نشانده واشنگتن است.

49261

کد N236691