معاون وزیر اقتصاد در کمیسیون حمایت از تولید ملی؛

11 وزارتخانه گزارشی از اقدامات خود در اجرای اقتصاد مقاومتی ارائه کرده‌اند

اقتصاد مقاومتی

نایب رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی گفت: طبق گزارش معاون وزیر اقتصاد، 11 وزارتخانه گزارشی در مورد اقدامات انجام شده در خصوص اقتصاد مقاومتی را به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ارائه کرده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی گفت: طبق گزارش معاون وزیر اقتصاد، 11 وزارتخانه گزارشی در مورد اقدامات انجام شده در خصوص اقتصاد مقاومتی را به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ارائه کرده‌اند.

هادی قوامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در تشریح جلسه صبح امروز(دوشنبه) کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی گفت: این کمیسیون امروز میزبان محمدی معاون وزیر اقتصاد جهت بحث پیرامون اقتصاد مقاومتی بود.

وی توضیح داد: طبق گزارش ارائه شده در این جلسه از بین 16 وزارتخانه، 11 وزارتخانه گزارشی در مورد اقدامات انجام شده در خصوص اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های آتی‌شان به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ارائه کردند و ان‌شاءالله پنج دستگاه دیگر نیز گزارشات کیفی‌تر و بادقت‌تری را ارائه می‌کنند.

به گفته قوامی، گزارش 16 وزارتخانه در مورد اقدامات انجام شده برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های آتی‌شان به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ارائه خواهد شد تا در نهایت تصمیماتی نهایی و برنامه‌ریزی انجام شود. جمع‌بندی نهایی دولت نیز به مجلس ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: در این جلسه نمایندگانی از مرکز پژوهش‌ها نیز گزارشی در مورد موضوع اقتصاد مقاومتی ارائه کردند و بر این موضوع تاکید داشتند که باید ابتدا لایحه اقتصاد مقاومتی مشخص شود و سپس براساس آن قوانین تغییر کرده و یا قوانین مزاحم اصلاح شده و یا قانونگذاری صورت گیرد.

نایب رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی با اشاره به حضور نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و فیاض بخش رئیس شستا جهت ارائه گزارشی از سازمان تامین اجتماعی به کمیسیون گفت: این گزارش شامل وضعیت این شرکت و فراز و نشیب‌های طی شده در سال‌های گذشته بود.

وی افزود: در این گزارش به این موضوع اشاره شد که ازسال 82 به بعد سازمان تامین اجتماعی با چالش‌ها و مشکلات زیادی روبرو بوده و تمامی تلاش را تا با برطرف کردن مشکلات سرمایه‌گذاری در بخش‌های واقعی صورت گیرد.

به گفته قوامی، سازمان تامین اجتماعی و شستا باید بتوانند بهتر از بانک‌ها به نقش خود در سرمایه‌گذاری بپردازند.

وی در پایان گفت: قرار شد در جلسه بعدی این کمیسیون گزارشی از عملکرد شرکت‌های زیر مجموعه شستا و یا شرکت‌هایی که شستا در آنها به نوعی سهم دارد به کمیسیون ارائه شود.

انتهای پیام

کد N236395