اسماعیلی در پاسخ به ایلنا:| 161328

زندانی که با بی بی سی فارسی تماس گرفت شناسایی شد

سیاست داخلی

روز گذشته 70 الی 80 درصد این افراد با خانواده هایشان ملاقات کردند و مابقی هم دیدار خواهند کرد./ضرورتی برای بازدید نمایندگان از زندان اوین نمی‌بینیم و آنها هم همچین تقاضایی از ما نکردند.

رییس‌سازمان زندانها از شناسایی فردی که از داخل بند 350 اوین با شبکه بی بی سی فارسی تماس گرفته و در مورد موضوع پنج شنبه گذشته مصاحبه کرده است،‌خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامحسین اسماعیلی در جمع خبرنگاران از شناسایی فردی که از داخل بند 350 اوین با شبکه بی بی سی فارسی تماس گرفته و در مورد موضوع پنج شنبه گذشته مصاحبه کرده است،‌خبر داد و گفت: ‌با بررسی‌های به عمل آمده این فرد شناسایی و به مراجع مربوطه معرفی شد.

رییس سازمان زندان در مورد علت حضور خود در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار کرد: برای کار نکرده توضیحاتی ارائه دادیم.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود شتاب زده به تکذیب مسئله روز پنج شنبه بند 350 اوین پرداخته است، گفت: اصلا شتاب زده عمل نکردیم و در حال حاضر هم شتابی در رفتار ما وجود ندارد. بارها اعلام کردم که براساس یک برنامه کاملا ظابطه مند و قانونمند و با رعایت همه ضوابط یک بازرسی انجام شده و هیچ گونه درگیری و ایراد ضربی از ناحیه همکاران ما حتی در حد تلنگر رخ نداده است.

اسماعیلی در مورد موضوع رخ داده در بند 350 بازداشتگاه اوین توضیح داد: در بازرسی صورت گرفته عده‌ای از زندانیان مقاومت کردند و بیرون نمی رفتند که همکاران ما آنها را جابجا کردند و آنان نیز در مقابل به همکاران ما توهین و ناسزا گفته،‌در را شکانده و خرابکاری کردند.

رییس سازمان زندان ها در مورد اینکه گفته می شود این بازرسی توسط ماموران امنیتی و گارد صورت گرفته و این امر دلیل اعتراض زندانیان بوده است،‌اظهار کرد: نیروهای ما نیروهای پرسنل بازرسی سایر زندان ها بودند و نمی‌دانیم که به کدام یک از دروغ هایی که گفته می شود باید پاسخ دهیم. از یک طرف می گویند لباس شخصی بودند در حالی که پرسنل ما در زندان حضور داشتند و اصلا گاردی در کار نبوده است.

وی در مورد اینکه گفته می شود روز گذشته عده ای از نمایندگان تهران برای بازدید به زندان اوین مراجعه کرده و با زندانیان دیداری داشته‌اند،‌گفت: بازدیدی صورت نگرفته و بنده در این ارتباط به نمایندگان توضیحاتی ارائه کردم. از سویی نیز اعلام کردم که روز گذشته 70 الی 80 درصد این افراد با خانواده هایشان ملاقات کردند و مابقی هم دیدار خواهند کرد.

اسماعیلی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا برای بازدید نمایندگان مجلس هماهنگی صورت گرفت،‌گفت:‌ ضرورتی نمی‌بینیم و آنها هم همچین تقاضایی از ما نکردند.

کد N236127