واکنش شورای همکاری خلیج فارس به اظهارات مالکی علیه عربستان

سیاسی

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس ضمن ابراز ناخرسندی از اظهارات اخیر نوری مالکی علیه عربستان، از وی خواست تا به جای این سخنان برای برقراری صلح و امنیت در عراق سیاست‌های بهتری اتخاذ کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، عبداللطیف الزیانی، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در بیانیه‌ای در خصوص اظهارات اخیر نوری مالکی، نخست وزیر عراق، ضمن ابراز ناخرسندی از این اظهارات و اتهامات گفت: اظهارات مذکور سرپوشی بر شکست وی در برخورد با مسائل داخلی عراق و تعامل با گروه‌های سیاسی کشورش است.

وی تاکید کرد: کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) برای عراق و ملت آن ارزش و احترام قائلند و برای آن‌ها مهم است که امنیت و ثبات به بغداد بر گردد و وحدت ملی در این کشور از طریق شرکت تمامی طرف‌ها در روند سیاسی، تقویت شود.

الزیانی ابراز امیدواری کرد که مالکی سیاست‌های بهتری را برای برقراری امنیت و ثبات در عراق در پیش بگیرد؛ سیاست‌هایی که با منافع کشورهای عربی هماهنگ باشد.

نوری مالکی اخیرا در اظهاراتی ریاض را به مداخله در امور عراق و دیگر کشورهای عربی متهم کرده و گفته بود که مسئولان عربستانی مسئول کشتار مسلمانان هستند.

انتهای پیام

کد N235833