عضو مجلس شورای ملی سوئیس:

تحریم ها علیه ایران سیاستی نادرست است/ مغرضانه بودن تبلیغات علیه ایران آشکار شد

مجلس

عضو مجلس شورای ملی سوئیس با نادرست خواندن تحریم‌ها بر ضد جمهوری اسلامی ایران گفت: سیاست اعمال تحریم‌ها بر ضد ایران سیاستی نادرست و مغایر با مشی میانه روی در سیاست خارجی سوئیس است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با شش تن از نمایندگان مجلس شورای ملی سوئیس به ریاست لوتسی اشتام که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده‌اند دیدار و گفت و گو کرد.

علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات خوب ایران و سوئیس، بر لزوم گسترش ارتباطات دو کشور در عرصه های مختلف به ویژه روابط پارلمانی تأکید کرد و افزود: استفاده از ظرفیت‌های موجود در روابط دو کشور می‌تواند در ارتقای سطح مناسبات فی ما بین مؤثر باشد.

وی همچنین گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از روند گسترش همکاری‌ها و ارتباطات خوب دو کشور با توجه به سیاست‌های مستقل سوئیس و عدم عضویت در ناتو و اتحادیه اروپا حمایت می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اوضاع منطقه به ویژه اوضاع افغانستان و عراق گفت: با نگاه به بحران‌های منطقه‌ای و خاورمیانه ردپای امریکا و متحدانش در شکل گیری آنها به روشنی به چشم می‌خورد.

وی با انتقاد از قطعنامه اخیر پارلمان اروپا آن را دخالتی آشکار در امور داخلی ایران دانست و محکوم کرد.

بروجردی در پایان این دیدار تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از توسعه مناسبات با دیگر کشورها در چارچوب اصل احترام متقابل، منافع مشترک و عدم دخالت در امور داخلی کشورها استقبال می‌کند.

لوتسی اشتام رئیس هیأت پارلمانی مجلس شورای ملی سوئیس نیز در ادامه همین دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران و دیدار با مقامات و مسؤلان کشورمان گفت: بر خلاف تبلیغات سوء برخی رسانه‌ها در غرب، ایران کشوری آرام و با تمدن و فرهنگ غنی و مردمانی مهربان و سختکوش است.

وی بر این اساس خواستار گسترش ارتباطات و رفت و آمدها میان مسؤلان پارلمانی و مردم دو کشور گردید.

این عضو مجلس شورای ملی سوئیس با نادرست خواندن تحریم‌ها بر ضد جمهوری اسلامی ایران گفت: سیاست اعمال تحریم‌ها بر ضد ایران سیاستی نادرست و مغایر با مشی میانه روی در سیاست خارجی سوئیس است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با مفید و سازنده خواندن سفر هیأت پارلمانی سوئیس به کشورمان تصریح کرد: در این سفر واقعیات جامعه ایران و مغرضانه بودن تبلیغات علیه جمهوری اسلامی ایران به ویژه پیرامون وضعیت زنان آشکار گردید.

لوتسی اشتام در پایان نسبت به افزایش سطح مناسبات دو کشور ابراز امیدواری کرد.