• ۷بازدید
عضو مجلس شورای ملی سوئیس:

تحریم ها علیه ایران سیاستی نادرست است/ مغرضانه بودن تبلیغات علیه ایران آشکار شد

مجلس

عضو مجلس شورای ملی سوئیس با نادرست خواندن تحریم‌ها بر ضد جمهوری اسلامی ایران گفت: سیاست اعمال تحریم‌ها بر ضد ایران سیاستی نادرست و مغایر با مشی میانه روی در سیاست خارجی سوئیس است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با شش تن از نمایندگان مجلس شورای ملی سوئیس به ریاست لوتسی اشتام که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده‌اند دیدار و گفت و گو کرد.

علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات خوب ایران و سوئیس، بر لزوم گسترش ارتباطات دو کشور در عرصه های مختلف به ویژه روابط پارلمانی تأکید کرد و افزود: استفاده از ظرفیت‌های موجود در روابط دو کشور می‌تواند در ارتقای سطح مناسبات فی ما بین مؤثر باشد.

وی همچنین گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از روند گسترش همکاری‌ها و ارتباطات خوب دو کشور با توجه به سیاست‌های مستقل سوئیس و عدم عضویت در ناتو و اتحادیه اروپا حمایت می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اوضاع منطقه به ویژه اوضاع افغانستان و عراق گفت: با نگاه به بحران‌های منطقه‌ای و خاورمیانه ردپای امریکا و متحدانش در شکل گیری آنها به روشنی به چشم می‌خورد.

وی با انتقاد از قطعنامه اخیر پارلمان اروپا آن را دخالتی آشکار در امور داخلی ایران دانست و محکوم کرد.

بروجردی در پایان این دیدار تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از توسعه مناسبات با دیگر کشورها در چارچوب اصل احترام متقابل، منافع مشترک و عدم دخالت در امور داخلی کشورها استقبال می‌کند.

لوتسی اشتام رئیس هیأت پارلمانی مجلس شورای ملی سوئیس نیز در ادامه همین دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران و دیدار با مقامات و مسؤلان کشورمان گفت: بر خلاف تبلیغات سوء برخی رسانه‌ها در غرب، ایران کشوری آرام و با تمدن و فرهنگ غنی و مردمانی مهربان و سختکوش است.

وی بر این اساس خواستار گسترش ارتباطات و رفت و آمدها میان مسؤلان پارلمانی و مردم دو کشور گردید.

این عضو مجلس شورای ملی سوئیس با نادرست خواندن تحریم‌ها بر ضد جمهوری اسلامی ایران گفت: سیاست اعمال تحریم‌ها بر ضد ایران سیاستی نادرست و مغایر با مشی میانه روی در سیاست خارجی سوئیس است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با مفید و سازنده خواندن سفر هیأت پارلمانی سوئیس به کشورمان تصریح کرد: در این سفر واقعیات جامعه ایران و مغرضانه بودن تبلیغات علیه جمهوری اسلامی ایران به ویژه پیرامون وضعیت زنان آشکار گردید.

لوتسی اشتام در پایان نسبت به افزایش سطح مناسبات دو کشور ابراز امیدواری کرد.

کد N235369

وبگردی