رئیس سازمان زندان ها :

خطوط ارتباطی داخل زندان اوین با شبکه شایعه پراکنی بی بی سی را کور کردیم

مجلس شورای اسلامی

تهران-ایرنا- رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور درباره موضوعات مطرح شده مبنی بر برقراری تماس مستقیم از سوی یکی از زندانیان از داخل زندان اوین با شبکه شایعه پراکنی بی بی سی فارسی تصریح کرد: یکی از علل بازرسی ما از زندان اوین پیگیری و کور کردن این خطوط ارتباطی بود و خوشبختانه 95 درصد از این خطوط ارتباطی کور شد.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، غلامحسین اسماعیلی، در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت زندانیان سیاسی بند 350 زندان اوین و اخبار منتشر شده در رسانه های خارجی مبنی بر مجروح شدن تعدادی از آنان گفت: اصلا این موضوع مطرح نیست و صحت ندارد، زیرا بازدید مسئولان سازمان زندان ها از این مراکز براساس یک برنامه روتین و همیشگی آیین نامه اجرایی سازمان انجام می شود و دشمنان نظام که برخی از آنان در داخل زندان هستند، خواستند با شایعه پراکنی از این موضوع بهره برداری سیاسی کنند و با جوسازی، شایعه و دروغ به دنبال ایجاد هجمه جدیدی علیه نظام بودند.

وی افزود: از طرف دیگر این افراد که قطعاً سینه چاک نظام نیستند، با جوسازی، شایعه و دروغ به دنبال ایجاد هجمه جدیدی علیه نظام بودند.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با تاکید بر اینکه هیچ مصدومی در بازرسی اخیر مسئولان این سازمان از بند 350 زندان اوین مشاهده نشده است، به برخی اظهارات نمایندگان مجلس درخصوص مصدومیت برخی از این زندانیان اشاره کرد و گفت: من امروز با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای نمایندگان توضیح دادم که در این بازرسی هیچ موردی از مجروحیت و درگیری مشاهده نشد و کسی به بیمارستان منتقل نشده است.

وی درباره موضوعات مطرح شده مبنی بر برقراری تماس مستقیم از سوی یکی از زندانیان از داخل زندان اوین با شبکه شایعه پراکنی بی بی سی فارسی تصریح کرد: یکی از علل بازرسی ما از زندان اوین پیگیری و کور کردن این خطوط ارتباطی بود و خوشبختانه 95 درصد از این خطوط ارتباطی کور شد و خطوط باقی مانده نیز در آینده بسته می شود، از این رو ناراحتی این افراد همین است که ابزارهای ارتباطی از آنان گرفته شده است.

اسماعیلی در پاسخ به سوالی درخصوص خبرهای مطرح شده مبنی بر سکته قلبی یکی از زندانیان سیاسی در حین بازرسی بند 350 زندان اوین گفت: قطعاً این مطلب دروغ است و آن شخصی که با شبکه معاند بی بی سی فارسی مصاحبه کرده از دروغگویان بزرگ است. از طرف دیگر سازمان زندان ها در رابطه با شایعه پراکنی برخی از زندانیان پرونده تشکیل و به مرجع قضایی ارسال کرده است.

سیام**9121 **1449
کد N235366