برنامه‌های ظریف در سفر به مسکو

وزیر امور خارجه ایران که برای شرکت در نشست وزیران کشورهای ساحلی دریای خزر به مسکو سفر می‌کند با وزیران خارجه شرکت کننده دیدار خواهد کرد و در کنفرانسی مطبوعاتی به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهدی سنایی، سفیر ایران در مسکو در صفحه فیسبوکش با اشاره به سفر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه به روسیه برای برگزاری نشست وزیران خارجه پنج کشور ساحلی دریای خزر نوشت: وزیر امور خارجه شامگاه دوشنبه وارد مسکو می‌شود و روز سه‌شنبه در اجلاس وزیران خارجه کشورهای حاشیه خزر شرکت می‌کنند.

ظریف روز سه‌شنبه از صبح تا عصر در اجلاس خزر است و در همین روز ملاقات دوجانبه‌یی با لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه برای وی پیش‌بینی شده است.

شرکت در کنفرانس مطبوعاتی مشترک وزیران، گفت‌وگوی کوتاه با برخی وزیران دیگر حاضر در اجلاس و نشستی با دیپلمات‌های ایرانی از دیگر برنامه‌هاست. درخواست‌های بسیاری از نخبگان و محافل سیاسی و اقتصادی و هم‌چنین خبرنگاران و رسانه‌ها برای دیدار وگفت‌وگو با ایشان دریافت کرده‌ایم اما سفر بسیار کوتاه است و این امکان را نمی‌دهد.

روز دوشنبه نیز هیاتی به سرپرستی ابراهیم رحیم‌پور، معاون وزیر و نماینده ویژه رییس‌جمهور در امور خزر در اجلاس مقدماتی شرکت خواهد کرد.

محل اجلاس وزیران در بخش کنفرانس‌های ساختمان مرکز تجارت بین‌المللی مسکو خواهد بود.

انتهای پیام

کد N234782