تشکیلات خودگردان فلسطین در آستانۀ انحلال/ محمود عباس در آستانۀ استعفا

ایسنا نوشت:

منابع آگاه فلسطینی اعلام کردند که احتمالاً محمود عباس به زودی از سمت خود استعفا داده و تشکیلات خودگران فلسطین را منحل کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه خبری فلسطین الیوم، منابع آگاه اعلام کردند که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین قصد دارد در نشست اخیر شورای مرکزی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) که قرار است اواخر ماه جاری میلادی برگزار شود استعفای خود را از ریاست تشکیلات خودگردان ارائه کرده و این تشکیلات را منحل و آن را به دولت فلسطین تبدیل کند.

به گفته این منابع دو موضوع محوری در نشست آتی سازمان آزادی‌بخش فلسطین استعفای عباس از سمت خود و برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری است.

منابع فلسطینی در ادامه تأکید کردند پیش‌بینی می‌شود که شورای مرکزی سازمان آزادی‌بخش فلسطین با استعفای عباس موافقت کرده و زمان انتخابات پارلمانی، ریاست جمهوری و شاید شورای ملی را تعیین کند.

به گفته‌ منابع فلسطینی در صورت مخالفت با انحلال تشکیلات خودگردان فلسطین، عباس نخست‌وزیر فلسطین خواهد شد و پس از آن تصمیمات خود را که مهم‌ترین آن تشکیل کمیته عالی قانون اساسی فلسطین است اعلام کند.

امین مقبول، دبیر شورای انقلابی جنبش غرب این خبر را تأیید یا تکذیب نکرد و تنها اعلام کرد که موضوع انحلال تشکیلات خودگردان فلسطین و تبدیل آن به دولت یکی از موضوعات مطرح در فلسطین است و مطوئن نیستم که این موضوع در نشست آتی مطرح شود.

5252

کد N234152