اعلام آمادگی رییس سازمان اوقاف برای همکاری با چین در زمینه وقف

سیاسی

نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: افتخار بزرگی است که خداوند دین اسلام را به ما اعطا فرموده و امیدواریم همه مسلمانان به دستورات قرآنی و حفظ وحدت بین مسلمین تاکید کنند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی عصر امروز (شنبه) در دیداری که با هیات انجمن اسلامی جمهوری خلق چین داشت، به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل قرآنی و وقف در کشور پرداخت و اظهار کرد: رابطه ملت ایران و ملت چین از اول انقلاب تا به حال خوب بوده و امیدواریم این حضور هیات انجمن اسلامی چین در تحکیم مسائل دینی آثار زیادی داشته باشد. ما یک کشور اسلامی هستیم و براساس آموزه های قرآنی کشور را اداره می‌کنیم.

وی ادامه داد: این افتخار بزرگی است که خداوند دین اسلام را به ما اعطا فرموده و امیدواریم همه مسلمانان به دستورات قرآنی و حفظ وحدت بین مسلمین تاکید کنند. یکی از فعالیت‌های سازمان اوقاف، فعالیت در مسائل قرآنی است و در این جهت آمادگی همکاری با کشور مسلمان چین را داریم.

نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: ما در جهت وقف تجربیات زیادی داریم و از همین جا اعلام آمادگی می‌کنیم می‌توانیم تجربیات خود را در اختیار مسلمانان چین قرار دهیم.

محمدی افزود: باید تمام کشورهای مسلمان به این نکته توجه داشته باشند که ما یک دشمن مشترک به نام اسرائیل و آمریکا داریم و باید در برابر آنها کاملا آگاه باشیم و فریب‌شان را نخوریم. دشمنان و به خصوص آمریکا و رژیم صهیونیستی درصدد هستند تا بین مسلمانان تفرقه و اختلاف بیندازند. این ما هستیم که باید توطئه‌های آنها را خنثی کنیم.

نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: ما بالاترین سرمایه که دین اسلام باشد را در اختیار داریم و تمام مسلمانان باید در راستای فعالیت‌های دینی گام بردارند. و یکی از موقوفات دیگری که در ایران اسلامی رایج است، وقف مساجد است که این وقف توانسته به ترویج اسلام کمک زیادی کند.

در ادامه این مراسم بدرالدین قائم مقام انجمن اسلامی جمهوری خلق چین اظهار کرد: ما قبلا همکاری‌های زیادی را با سازمان حج داشته‌ایم و اکنون تمایل داریم با سازمان اوقاف و امور خیریه همکاری‌های زیادی را داشته باشیم. ما در کشور چین همواره در ماه مبارک رمضان مباحث قرآنی و مسابقات زیادی داریم و امیدواریم امسال همچون سال گذشته کشور ایران در این مسابقات شرکت کند و شگفتی‌آفرینی داشته باشد.

وی افزود: کشور چین در راستای وقف فعالیت‌هایی نیز داشته است ولی این فعالیت‌ها به صورت سازماندهی نبوده. گسترش محله به محله چین در زمانی مربوط به مساله وقف بوده است. در گذشته بیشتر وقف‌های کشور چین در ایجاد مسجد بوده، ولی امروزه به دلیل پیشرفت کشور چین، وقف‌ها بیشتر به سمت آموزش‌های مسائل قرآنی پیش می‌رود.

در پایان این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی در پاسخ به سوال بدرالدین قائم مقام انجمن اسلامی جمهوری خلق چین مبنی بر این‌که آیا شما فقط در ماه مبارک رمضان فعالیت‌های قرآنی دارید؟ پاسخ داد: ما فعالیت‌های قرآنی را در تمام ایام سال داریم. در کشور ما دانشگاه قرآنی است که همواره فعالیت دارد اما در ماه مبارک رمضان این فعالیت‌ها به دلیل حضور اکثریت مردم چشمگیرتر است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، این هیات به دعوت رسمی حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی به تهران آمدند و هدف آنها از این سفر، مبادله اطلاعات و ترجبیات در امور حج و عمره بوده است تا بتوانند همکاری‌هایی را بین کشورهای ایران و چین داشته باشند.

این هیات در روزهای گذشته، ملاقات‌هایی را با رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رییس سازمان حج و زیارت و سایر مسوولان ذی‌ربط کشور داشته‌اند.

انتهای پیام

کد N233255