اخبار امنیتی عراق/

هشدار درباره تشدید اقدامات تروریستی/24 کشته و زخمی در مناطق مختلف

آفریقا و خاورمیانه

کشته و زخمی شدن دست کم 24 نفر بر اثر انفجار بمب و حملات مسلحانه در بغداد و مناطق دیگر و هشدار وزارت کشور عراق درباره تشدید اقدامات تروریستی همزمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات از مهمترین تحولات امنیتی این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النهرین، یک منبع وابسته به وزارت کشور عراق اعلام کرد: بر اثر انفجار بمب در منطقه الدوره در جنوب بغداد دو نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

منابع عراقی از کشته شدن یک نظامی و زخمی شدن دو نفر دیگر بر اثر انفجار بمب کنار جاده ای که صبح امروز در مسیر گشتی عراقی در منطقه الطارمیه در شمال بغداد رخ داد، خبر دادند.

یک منبع وابسته به وزارت کشور عراق اعلام کرد: بر اثر اصابت گلوله خمپاره در نزدیکی مسجد حمزه در منطقه الشعله در شمال غرب بغداد چهار غیر نظامی زخمی شدند.

منابع امنیتی عراقی از درگیری ارتش عراق با تروریستها در جنوب بغداد و هلاکت یکی از آنها خبر دادند.

یک منبع وابسته به عملیات الانبار اعلام کرد: بر اثر حمله افراد مسلح به یک مرکز ایست بازرسی شوراهای بیداری در منطقه التامیم در جنوب الرمادی سه نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

این منبع افزود: این حمله زمانی رخ داد که که شعلان النوری یکی از فرماندهان شورای بیداری در این مرکز حضور داشت.

فرماندهی عملیات بغداد با صدور بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای تکاور صبح امروز طی یورش به منطقه الطارمیه در شمال بغداد تعدادی از تروریستها را بازداشت و چند بمب کشف و ضبط کردند.

یک منبع وابسته به وزارت کشور عراق از کشته شدن یک پلیس بر اثر انفجار بمب کارگذاشته شده در مسیر خودرو این پلیس که در حال گشت زنی در منطقه الاعظمیه در شمال بغداد بود خبر داد.

از سوی دیگر سعد معن سخنگوی وزارت کشور عراق اعلام کرد: تروریستها تلاش می کنند هر چه توان دارند قبل از انتخابات برای اقدامات تروریستی به کار بندند و اوضاع امنیتی را در بغداد و دیگر استانهای بی ثبات کنند.

سخنگوی وزارت کشور عراق تاکید کرد: انتخابات به طور مسالمت آمیز برگزار خواهد شد و نیروهای امنیتی شرایط مناسب را برای برگزاری انتخابات فراهم می کنند و روز انتخابات را امن خواهند کرد.

از سوی دیگر امیر الساعدی تحلیلگر عراقی اعلام کرد: روزهای آینده شاهد تحرکات امنیتی خواهیم بود.عملیات نظامی در الانبار ارتش و دستگاههای امنیتی را وارد جنگ فرسایشی می کند.همزمان با جنگ در الانبار،گروههای مسلح در شمال بابل و صلاح الدین جبهه دیگری باز کرده اند.آنها تلاش خواهند کرد که انتخابات را تعطیل و مانع از رفتن مردم به پای صندوقهای رای گیری شوند.

از سوی دیگر افراد مسلح با تیراندازی به خودرو متعلق به نیروهای پلیس هنگام عبور از منطقه الریاش در بیجی در چهل کیلومتری شمال تکریت دو نفر از آنها را کشتند.

جمیل کامل الشمری رئیس پلیس دیالی گفت: تلاش فتنه افکنان در روستای المخیسه در شمال شرق بعقوبه خنثی شد.نیروهای امنیتی با تروریسم مقابله خواهد کرد و هرگز کوتاه نمی آید.

یک منبع امنیتی در استان ذیقار عراق از کشته شدن پنج نفر و زخمی شدن دو نفر دیگر در حمله افراد مسلح به منطقه قلعه سکر در این استان خبر داد.