یک کارشناس مسائل دینی:

سیره حضرت فاطمه(س) تفسیر آیه‌های قرآن بود

حضرت فاطمه س

یک کارشناس مسائل دینی گفت: یک زن موفق و کامل، هم مادر خوبی است و هم فرزند، همسر و همسایه باادبی است، حضرت زهرا (س) همه این صفات را در حد کمال خود دارا بوده و سیره ایشان تفسیر آیه‌های قرآن‌کریم بود.

یک کارشناس مسائل دینی گفت: یک زن موفق و کامل، هم مادر خوبی است و هم فرزند، همسر و همسایه باادبی است، حضرت زهرا (س) همه این صفات را در حد کمال خود دارا بوده و سیره ایشان تفسیر آیه‌های قرآن‌کریم بود.

حجت‌الاسلام حسن جهان‌آر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه زنجان، با بیان این مطلب، اظهار کرد: حضرت فاطمه(س) هم‌عرض با قرآن‌کریم بوده و هیچ نقطه تناقضی در زندگی این بزرگوار با قرآن‌کریم دیده نمی‌شود و این امر نشان‌دهنده عصمت بانوی بزرگ اسلام است.

وی تصریح کرد: همه زندگی حضرت زهرا (س)، آیات قرآن کریم را تداعی کرده و به لحاظ عقلی و نقلی با قرآن ناطق که صفت بارز امیرالمؤمنین (ع) بود، برابری می‌کرد.

این کارشناس مسائل دینی با بیان این‌که «نزول سوره‌ای در مقام حضرت زهرا (س) در قرآن و همچنین ام‌الائمه (ع) بودن این بانوی بزرگوار، نشان از مقرب بودن فاطمه زهرا(س) به درگاه الهی است» خاطرنشان‌ کرد: این بانوی بزرگوار نه تنها در داخل خانه زنی نمونه بود، بلکه در عرصه‌های اجتماعی نیز به‌وقت لزوم حضور یافته و شخصیت اجتماعی خود را نمایان می‌کرد.

وی حضرت فاطمه زهرا(س) را الگوی کامل یک زن و نمونه برای بانوان دانست و افزود: حضرت زهرا(س) با رفتار عملی خود نشان دادند که وظیفه مادری و همسری اولویت مهم برای زنان است و هیچ جایگزینی نمی‌تواند این وظیفه را انجام دهد لذا هر زن باید با تمام وجود وظیفه مادری و همسری خود را ایفا کند.

جهان‌آرا ادامه داد: هر زن با ایفای نقش خود در خانواده می‌تواند جامعه‌ای شاداب و پویا را پایه‌ریزی کند و پس از ایفای این نقش مهم می‌تواند در زمینه توانایی‌هایی که دارد و با حفظ موازین شرعی و اسلامی وارد حوزه فعالیت‌های اجتماعی شود.

وی افزود: از نظر اسلام زن در عین اینکه رسالت مهمی در خانه دارد و کانون خانه و خانواده را گرم می‌کند، به طوری‌که مشکلات خانه با تدبیر زن قابل حل است و هیچ یک از مردان نمی‌توانند جای زن را در خانه بگیرند، در اجتماع نیز تاثیر به سزایی دارد، به همین دلیل در اسلام به زن حق حضور در جامعه برای رفع نیازهای خانه و خانواده، حق تحصیل، شرکت در نماز جماعت داده شده است و زن‌ها می‌توانند تمام کارها به جز کارهای سنگینی که وجود زن توانایی انجام آن را ندارد، را انجام دهند.

انتهای پیام

کد N232083