یک فعال دانشجویی: در نگاه حکومت هیچ تفاوتی بین اقوام و اقلیت‌ها وجود ندارد

دانشجويي,انجمن مستقل دانشجويان,تشكل دانشجويي,اقليت‌ها ديني و مذهبي,اقوام ايران

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران گفت: از نگاه حکومت، تمام اقوام و اقلیت‌ها به عنوان ملت ایران هستند و هیچ تفاوتی بین آنان وجود ندارد.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران گفت: از نگاه حکومت، تمام اقوام و اقلیت‌ها به عنوان ملت ایران هستند و هیچ تفاوتی بین آنان وجود ندارد.

علی عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: آیا میان ترک و فارس و لر تفاوت وجود دارد که بخواهیم بگوییم بین شیعه و سنی و دیگر اقوام نیز تفاوت وجود دارد یا بخواهیم بگوییم بین شیعه و سنی و دیگر اقوام تفاوت ایجاد شده است؟ از نگاه حکومت، هیچ فردی به خاطر قومیت یا مذهب خاصی به دیگری برتری ندارد.

وی با اشاره به کثرت قومی و مذهبی در ایران تصریح کرد: فراگیری اقوام مختلف، لر، بلوچ، کرد، عرب،‌ ترکمن و ... از هزاران سال پیش در اقلیم و جغرافیای کشور ما وجود داشته است. در کنار این اقوام، ادیان مختلفی مثل زرشتی، مسیحی و فرقه‌ها مختلف سنی و شیعه هم بوده‌اند که تحت لوای واحد ایران برای حفظ و آبادانی ایران تلاش می‌کنند.

این فعال دانشجویی همچنین با بیان اینکه "در پیروزی انقلاب اسلامی، تمام اقوام و ادیان تأثیر داشته‌اند"، یادآور شد: در زمان پیروزی انقلاب از آغاز اعتراضات به رژیم قبل تا پیروزی و تثبیت جمهوری اسلامی ایران اقوام و اقلیت‌ها تأثیر بسزایی داشته‌اند.

وی ادامه داد: البته نظام جمهوری اسلامی نیز تلاش کرده است تا حق‌ آنان را به نحو احسن رعایت کند. حضور اقلیت‌ها در مجلس نشانگر این موضوع است که دو نکته را نیز یادآوری می‌کند؛ اول اینکه آنان در تصمیم‌گیری‌ها حضور داشته باشند و دوم، نشانگر این است که با حضور در مجلس شورای اسلامی نماینده تمام ملت ایران هستند.

عبدی همچنین خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم اگر جایی هم نسبت به این اقوام و اقلیت‌ها کم‌کاری شده است، باید جبران شود. کما اینکه همیشه شنیده‌ایم که نظر رهبری نسبت به آنان کاملاً مثبت است و ایشان به استفاده از ظرفیت کل کشور تاکید هم می‌کنند.

انتهای پیام

کد N231761