مالکی: عربستان مسئول کشتار مسلمانان است

عراق

نخست وزیر اردن طی اظهاراتی بار دیگر عربستان را به دخالت در امور داخلی کشورش و سایر کشورهای منطقه متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز عراق، نوری مالکی، نخست وزیر عراق طی مراسمی بار دیگر اعلام کرد: عربستان همواره در امور داخلی عراق و سایر کشورها دخالت می‌کند اما باید بگویم که این اقدامات به نفع عربستان نیست.

مالکی ادامه داد: به صراحت اعلام می‌کنم که بر هیچ کس پوشیده نیست عربستان مسئول کشتار همه مسلمانان است و باید گفت ثروت‌هایی که خداوند در این کشور قرار داده به ابزاری برای کشتار و دخالت در امور کشورهای دیگر تبدیل شده است.

نخست وزیر عراق عنوان داشت: من به نظام عربستان نصیحت می‌کنم و اعلام می‌کنم که آن‌ها نیاز به یک راهنما برای یافتن راه درست دارند چرا که چنین اقداماتی نه تنها به نفعشان نیست بلکه آن‌ها مسئول خون مسلمانان هستند.

مالکی عنوان داشت: هر کشوری که بخواهد در امور داخلی عراق دخالت کند باید بگوییم اگر منظور شما از دخالت دوستی است ما استقبال می‌کنیم و در غیر این صورت اجازه دخالت نمی‌دهیم.

مالکی در هشتم مارس نیز عربستان و قطر را به اعلام جنگ علیه عراق متهم کرده و این دو کشور را مسئول بحران‌های امنیتی کشورش دانست.

در واکنش به این اظهارات مالکی سعود الفیصل، وزیر خارجه عربستان اعلام کرد: مشکلاتی که عراق از آن رنج می‌برد مشکلات داخلی است و به عربستان ارتباطی ندارد.

انتهای پیام

کد N231696