مقتدی صدر: به سیاست بازنمی‌گردم

عراق

رهبر جریان صدر عراق با بیان اینکه در تصمیم خود برای بازگشت به سیاست بازنگری نمی‌کند اعلام کرد: ایران هیچ اعمال فشاری برای بازگشت من به سیاست نکرده است.

رهبر جریان صدر عراق با بیان اینکه در تصمیم خود برای بازگشت به سیاست بازنگری نمی‌کند اعلام کرد: ایران هیچ اعمال فشاری برای بازگشت من به سیاست نکرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در گفت‌وگویی تلویزیونی اعلام کرد: ایران هرگز برای بازگشت من به عرصه سیاست یا حمایتم از نوری مالکی، نخست وزیر عراق در انتخابات آتی اعمال فشاری نکرده است.

وی ادامه داد: هرگز به سیاست باز نخواهم گشت بلکه تنها هدف من این است که سیاست خدمت به فقیران مظلوم و رسوایی دیکتاتور را پیش گیرم.

رهبر جریان صدر عراق در این اظهارات که متن آن توسط دفتر وی منتشر شد اعلام کرد: در قبال همه نامزدهای انتخابات حتی نامزدهای فراکسیون الاحرار(وابسته به جریان صدر) نیز موضعی یکسان اتخاذ خواهم کرد مگر در برابر کسانی که تسلیم اشغالگران و یا دیکتاتورها شده و برای اجرای دستور کارهای خارجی تلاش می‌کنند.

درباره شرکت در انتخابات پارلمانی آتی در عراق نیز صدر گفت: من شخصا برای رای دادن به پای صندوق‌های رای خواهم رفت و کسی را که مناسب عراق و مردم عراق می‌دانم انتخاب خواهم کرد و این نه به خاطرخود یا خانواده‌ام و یا منافع شخصی بلکه به خاطر کل عراق است.

وی درباره سوالی مبنی بر سوء استفاده برخی فراکسیون‌های شرکت کننده در انتخابات عراق از نام خاندان صدر نیز گفت: هر کس چنین ادعایی کرده در اشتباه است و باید بگویم من در برابر همه نامزدها یکسان عمل خواهم کرد ولی این به معنای آن نیست که من دیکتاتورها یا مزدوران اشغالگران را بر می‌گزینم.

مقتدی صدر درباره اظهارات یکی از رهبران جریان صدر عراق مبنی بر اینکه فراکسیون الاحرار 70 کرسی در پارلمان جدید را به دست خواهد آورد و نخست وزیر آتی از جریان صدر خواهد بود گفت: هر کسی که هدفش خدمت به عراق و مردم عراق باشد خداوند با اوست و من برایش آرزوی پیروزی می‌کنم.

رهبر جریان صدر عراق همچنین از طرفداران خود خواست که مطلقا از حمل سلاح ممانعت کنند.

انتهای پیام

کد N231574