پیشروی های جدید ارتش سوریه در حمص

آفریقا و خاورمیانه

منابع نظامی سوری از پیشروی های جدید ارتش سوریه در باب هود حمص و ادامه عملیات در مناطق دیگر از جمله درعا و حومه دمشق و انهدام اتاق عملیات وابسته به جبهه النصره در منطقه میان مسجد "غزوه بدر" و "طیبه" خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه دام پرس، منابع نظامی سوری اعلام کردند: ارتش سوریه اتاق عملیات وابسته به جبهه النصره را در منطقه میان مسجد غزوه بدر و منطقه طیبه را در حومه دمشق نابود کرد.

همچنین ارتش سوریه در جوبر در حومه دمشق نیز انباره مهمات متعلق به گروههای تروریستی را منهدم کرد.این درحالی است که گروههای مسلح با حمله به یک ایستگاه تولید برق در حلب آن را از کار انداختند.

ارتش سوریه  طی عملیاتی علیه گروههای مسلح در کفر بطنا و الملیحه در حومه دمشق تعدادی از آنها را به هلاکت رساند و برخی دیگر را زخمی کرد.

در حمص ارتش سوریه پیشروی های جدیدی در باب هود به دست آورد و علاوه بر تسلط بر برخی ساختمانهای جدید  در باب هود  وادی سایح تعدادی از تروریستها وابسته به جبهه النصره را به هلاکت رساند.

در محور الملیحه ارتش سوریه مراکز تجمع گروههای مسلح را هدف قرار داد.همچنین در حلب بر اثر حملات خمپاره ای تروریستها هفت نفر کشته و پانزده نفر دیگر زخمی شدند.

همچنین چند موشک به المزه86 در دمشق و منطقه الدویلعه شلیک شد.

در درعا نیز ارتش سوریه مانع از نفوذ گروههای مسلح به برخی مراکز نظامی شد و تعدادی را به هلاکت رساند.