خودداری ترکیه از ارائه اطلاعات به ایران درباره رضا صراف

سیاسی

وزارت امور خارجه ترکیه با درخواست مسوولان ایرانی مبنی بر ارائه اطلاعات درباره رضا صراف، تاجر ایرانی‌الاصلی که گفته می‌شود در ماجرای دادن رشوه به برخی وزیران و فرزندان وزیران دولت عدالت و توسعه این کشور دست داشته، خودداری کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه‌ی الوفد، سایت اینترنتی روزنامه‌ی ملیت ترکیه اعلام کرد که وزارت امور خارجه ترکیه با این بهانه که رضا صراف یک شهروند ترک به شمار می‌رود و نمی‌توان اطلاعاتی از او را در اختیار کشور دیگری قرار داد حتی اگر که اصالتا به کشور دیگری متعلق باشد، از پاسخگویی به درخواست ایران خودداری کرد.

به گزارش ملیت، بعد از طرح ادعای دست داشتن صراف در ماجرای پولشویی و دادن رشوه (به برخی مسوولان ترک)، ایران از ترکیه خواست تا اطلاعاتی را درباره این شخص ارائه کند.

به گزارش ایسنا، در جریان عملیات پلیس ترکیه علیه فساد مالی گسترده در این کشور، رضا ضراب یکی از متهمان اصلی این پرونده شناخته شد.

روزنامه وطن - چاپ ترکیه نیز در تحلیلی با طرح ادعای ارتباط رضا ضراب یکی از متهمان اصلی عملیات گسترده پلیس ترکیه در 17 دسامبر با بابک زنجانی نوشت: در پی عملیات گسترده توسط پلیس ترکیه بیش از 60 نفر از جمله سه پسر وزیران دولت دستگیر شدند اما دستگیری یکی از متهمان که سر و صدای زیادی هم در رسانه‌های ترک و هم در رسانه‌های ایرانی به همراه داشت، رضا ضراب فرد (مشهور به صراف) است که تابعیت ترکیه را دارد.

انتهای پیام

کد N230855