پوردستان: یگان‌های پهپاد دست بلند نیروی زمینی هستند

رژه,ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي زميني ارتش,فرمانده نيروي زميني ارتش,پهپاد

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه "برای حفاظت از مرزهای غربی و جنوب غربی کشور عمدتاً از پهپادهای شناسایی استفاده می‌شود"، گفت: یگان‌های پهپادی دست بلند نیروی زمینی ارتش هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در حاشیه مراسم رژه روز ارتش در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه "ارتش از قابلیت بسیار بالایی در حوزه دفاع زمینی، هوایی،‌ دریایی و همچنین دفاع زیرسطحی که نوعی از دفاع دریایی است، برخوردار است"، افزود: امروز صنعت دفاعی کشور شرایطی دارد که می‌تواند تمام ایده‌های ارتش را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تبدیل به عمل کند. به همین دلیل ما امروز به لحاظ فناوری و تجهیزات در سطح بسیار بالایی قرار داریم.

وی با اشاره به رژه یگان‌های مختلف ارتش و همچنین عبور تجهیزات و تسلیحات نظامی ارتش در مراسم امروز، خاطرنشان کرد: امروز بخشی از توانمندی‌های ارتش در رژه به نمایش درآمد تا ملت ایران دلشان خوش باشد که سربازانشان از هر نظر آماده باشند.

پوردستان با اشاره به تهدیدات صورت گرفته علیه کشور، با تاکید بر اینکه "ارتش تهدیدات مختلف در زمین و هوا و دریا را رصد می‌کند"، گفت: تهدیدات مختلف توسط ارتش رصد شده و توسط کارشناسان مرتبط تحلیل می‌شود و متناسب با آن تمهیدات لازم اندیشیده خواهد شد. من به ملت ایران این قول را می‌دهم که اگر دشمنی بخواهد خیال خام خود را عملی کند، ما با اقتدار در مقابل آنها ایستادگی می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به رونمایی از سلاح‌های جدید «محرم» و «اخگر» با بیان اینکه "سلاح محرم توانایی فعالیت علیه بالگرد را داراست"، به تشریح توضیحاتی درباره سلاح اخگر پرداخت و گفت: این سلاح چهار سال پیش تولید شد و در اختیار یگان‌ها قرار گرفت. این سلاح از طریق مهندسی معکوس تولید و در اختیار یگان‌ها قرار گرفته است. بعد از آن ما سلاح 14.5 شاهد را تولید کردیم که از رسوب دانشی حاصل از این دو سلاح ما توانستیم سلاح محرم با کالیبر 50 را تولید کنیم.

پوردستان در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر نقش یگان‌های پهپادی در حفاظت در مرزهای غربی و جنوب غربی کشور نیز با تاکید بر اینکه "یگان‌های پهپاد دست بلند نیروی زمینی هستند"، گفت: قطعاً یکی از وسایلی که ما در حوزه دفاع از مرزها از آن استفاده می‌کنیم، پهپاد است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان اظهار کرد: در یگان‌های پهپاد برای حفاظت از مرزها عمدتاً از پهپادهای شناسایی که قابلیت ارسال تصاویر بصورت آنلاین را دارند استفاده می‌شود.

انتهای پیام

کد N230575