آیت‌الله علوی‌گرگانی: ترویج دین نیازمند جهاد رسانه‌ای است

آیت الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی از اساتید برجسته حوزه، با بیان این که مبلغان برای جلوگیری از برخی انحرافات در جامعه باید تلاش کنند، اظهار داشت: امروز روحانیت با تمسک به سیره و اندیشه علمای گذشته در عرصه تبلیغ تلاش می کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم ، وی روز پنجشنبه در دیدارجمعی از فرماندهان پایگاهای بسیج استان البرز، با اشاره به آیاتی از قرآن کریم به اهمیت مسئله تبلیغ دین پرداخت واظهارداشت: خداوند پیامبرانی را برای هدایت مردم فرستاده تا جامعه را از انحرافات اخلاقی ،اعتقادی و.... نجات دهند .

معظم له یاد آورشد: انبیاء و اولیاء الهی با وجود همه مشکلات که برای آنها در این راه پیش می آمد، هرگز دست از رسالت خود برنداشته و به آن اعتقاد وباورداشتند.

آیت الله علوی گرگانی رسالت حوزهای علمیه را تبلیغ معارف دینی دانست و اظهار داشت: همان طورکه پیامبران و علمای گذشته برای جلوگیری ازانحرافات درجامعه و به خصوص قشر جوان، بدون چشم داشتی تلاش می کردند، امروز روحانیت نیز در عرصه تبلیغ تلاش می کنند.

وی پیام رسانی علوم برخاسته از معارف اهل بیت(ع) را دربین همه اقشار مختلف مردم برای ازبین بردن انحرافات تربیتی درجامعه مانند مسئله "امربه معروف "همگانی دانست و ترویج معارف دینی را نیازمند جهاد رسانه‌ای عنوان کرد.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم، با بیان این که وظیفه داریم نسبت به افراد جامعه درا بعاد مختلف اعتقادی واخلاقی و.... خدمت گزار باشیم؛ یکی از حقوق مسلمانان را رعایت حق برادر مسلمان خود دانستند و از بی تفاوتی برادران دینی نسبت به اوضاع و احوال یکدیگر انتقاد کرد.

انتهای پیام

کد N229822