پیام تبریک رییس مرکز پژوهش‌های مجلس به مناسبت روز ارتش

ارتش جمهوري اسلامي ايران

کاظم جلالی،رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی به مناسبت روز ارتش بر ارتقا توانمندسازی دفاعی این نیرو در دفاع از مرزهای کشور تاکید کرد.

کاظم جلالی،رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی به مناسبت روز ارتش بر ارتقا توانمندسازی دفاعی این نیرو در دفاع از مرزهای کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در این پیام آمده است:

29 فروردین ماه با درایت و عنایت رهبر کبیر انقلاب اسلامی، به نام ارتشی مزین گشته است که با رشادت‌ها و دلاورمردی‌ها نیروهای خود در طی سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به ویژه در سال‌های جنگ تحمیلی نشان داد ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارتشی مردمی، مکتبی و ولایی در دفاع از مرزهای جغرافیایی، عقیدتی و هویتی کشور است.

روز ارتش که به تعبیر رهبر معظم انقلاب « یک روز تاریخی و پر مضمون و جزو خاطره‌های ماندگار و معنادار به حساب می‌آید»، هرساله یادآور رشادت دلیر مردانی است که شجاعانه به دفاع از اسلامی و میهن پرداختند.

امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران بابهره‌گیری از تجارب 8 سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس و با اتکا به متخصصان و دانشمندان جوان و مجرب داخلی توانسته است دستاوردهای عظیم و ارزشمندی در عرصه توانمندی‌های نوین نظامی و دفاعی به دست آورد و تامین کننده امنیت مرزهای خاکی، آبی و هوایی کشور باشد و نقش ارزشمندی در صحنه دفاعی منطقه و فرامنطقه برعهده گیرد.

رشادت‌های بی‌نظیر نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول هشت سال دفاع مقدس به‌ویژه سرافرازی‌های نیروی زمینی با اهدای 45 هزار شهید در راه دفاع مقدس، باعث شده است تا 29 فروردین ماه نه تنها در تقویم بلکه در دل مردم قدرشناس و حماسه آفرین ایران اسلامی نیز به عنوان روز حماسه و ایثار مزین گردد.

اینجانب 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی را به خانواده‌ گرانقدر شهدای ارتش، جانبازان عزیز ارتشی و تمام دلاورمردان حماسه آفرین نیروهای زمینی، دریایی و هوایی ارتش تبریک می‌گویم و توفیق روزافزون جان‌برکفان این عرصه را در سایه عنایات حضرت بقیه الله اعظم (عج) و توجهات رهبر معظم انقلاب از خداوند منان خواستارم.

انتهای پیام

کد N229813