پوتین: جنایات مقامهای اوکراینی در مناطق شرق این کشور عواقب جدی دارد

پوتین,اوکراین

مسکو- ایرنا- ˈولادیمیر پوتینˈ رییس جمهور روسیه اعلام کرد: جنایات مقامهای رژیم اوکراین در مناطق شرق این کشور عواقب جدی به همراه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، پوتین روز پنجشنبه در برنامه گفتگوی مستقیم سنتی سالانه خود با شهروندان روسیه که از شبکه روسیه پخش می شد، گفت: مقامهای اوکراینی به جای گفتگو با مردم راه سرکوبی آنها را در پیش گرفته اند.

وی افزود: رژیم اوکراین از بدو قدرت گیری خود از گفتگو با ساکنان مناطق جنوب و شرق این کشور خودداری کرده و مردم اکثرا روسهای ساکن این مناطق که از رشد افراط گرایی به شدت نگران شده بودند به اعتراضات روی آوردند.

پوتین گفت: رژیم اوکراین سرمایه داران را که مورد اعتماد مردم نیستند در راس استان های جنوب و شرق این کشور گماشته و محدودیت هایی را برای زبان روسی در این کشور اعمال کرده است.

رییس جمهوری روسیه ادعای مداخله نظامی روسیه در مناطق جنوب و شرق اوکراین را بی اساس خواند و اظهار داشت: افرادی که این ادعا را می کنند از گفتگو با شهروندان کشور خود ناتوان هستند و بجای توجه به خواسته های قانونی مردم تانک و هواپیما و نیروهای نظامی برای سرکوبی آنها اعزام کرده اند.

پوتین مذاکرات چهارجانبه ژنو را که امروز برای حل بحران اوکراین آغاز شده است بسیار مهم خواند و گفت: امیدوارم در این دیدار راههای خروج از بحران اوکراین و آغاز گفتگوهای واقعی بین مردم و سران این کشور مطرح شود.

گفتگوی مستقیم رییس جمهوری روسیه با مردم این کشور ادامه دارد و انتظار می رود حداقل دو ساعت ادامه داشته باشد.

برنامه ویژه سالانه گفتگوی مستقیم ولادیمیر پوتین با مردم روسیه دوازدهمین گفتگوی مستقیم رییس جمهوری روسیه با شهروندان این کشور است.

این برنامه در زمان اولین دوره ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین ظاهر شد.

اولین برنامه روز 24 دسامبر سال 2001 میلادی و یازدهمین برنامه در روز 25 آوریل سال 2013 برگزار شد.

در گفتگوی مستقیم امسال ،شهروندان کریمه، منطقه تازه الحاق شده به روسیه نیز شرکت می کنند.

به گزارش دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، بیش از 2 میلیون سوال از طریق شبکه اینترنتی و تماس های تلفنی از پوتین مطرح شده است.

خبر تکمیلی متعاقبا ارسال می شود...

اروپام/2242**518
کد N229709