واکنش تمدن به تحریم شدنش توسط بریتانیا: خنده آور است/ وزارت خارجه باید عکس العمل جدی نشان دهد

فارس نوشت:

استاندار سابق تهران گفت: خنده آورتر از ادعای دروغین آنها در بحث حقوق بشر این است که انگلیسی ها با اشاره به حسابها و دارایی های افراد مندرج در لیست ادعا کردند که آنها در این کشور با انگلیس های مکار فعالیت اقتصادی داشتند.

مرتضی تمدن،استاندار سابق تهران با اشاره به بروز رسانی لیست تحریم‌های ضد ایرانی انگلیس و تمدید تحریم‌اش از سوی وزارت دارایی این کشور، گفت: کشورهای استعماری انسان‌های مظلوم را به بند کشیدن و برده‌داری را به عنوان یک ارزش قرار دادند، امروز اینها با بهانه جدید حقوق بشر قصد دخالت در امور داخلی کشوری را دارند که خون ها برای حفظش ریخته شده است.

تمدن ادامه داد: تمدید شدن نام تعدادی از مسئولان در لیست افرادی که اموالشان توسط انگلیس بلوکه شده آن هم به بهانه نقض حقوق بشر بسیار مضحک و خنده دار است زیرا به چه جرمی و در کدام دادگاه بین‌المللی حقوق بشری درباره ادعای مطرحه، بحث حقوقی شده است.

او گفت: آنهایی که خودشان را مدعی حقوق بشر می‌دانند اگر معتقدند که این افراد کاری را علیه حقوق بشر انجام دادند در کجای اثبات شده که چنین وضعی را پیش گرفتند.

استاندار سابق تهران این‌گونه حرکات از سوی غربی‌ها را نشانه خوبی برای بازتر شدن نگاه مسئولان دانست و گفت: این حرکت پیامی هم برای مسئولان داشت و آن پیام این است که دولتمردان در حوزه سیاست خارجی و در برخورد با قدرت‌های استکباری همه چیز را با نگاه حسن ظن نگاه نکنند.

تمدن با انتقاد از واکنش وزارت خارجه از این اقدام گفت: از وزارت‌خارجه این انتظار می‌رفت که بعد از انتشار این لیست واکنش جدی نشان دهد با ابراز تاسف دشمن عقب نشینی نمی‌کند آنها حتی در متن واکنششان مدعی شدند که این لیست مربوط به قبل است در حالی که این لیست بروز شده است.

او گفت: خنده آورتر از ادعای دروغین آنها در بحث حقوق بشر این است که انگلیسی‌ها با اشاره به حساب‌ها و دارایی‌های افراد مندرج در لیست ادعا کردند که آنها در این کشور با انگلیس‌های مکار فعالیت اقتصادی داشتند.

استاندار سابق تهران در پایان گفت: تمدید شدن اسامی افرادی که در این لیست آمده نشان دهنده خوی استعماری غربی‌ها از جمله انگلیسی‌ها در خصومت با جمهوری اسلامی دارد.

 

45231

 

کد N229436