مادورو اعلام کرد که یک ˈانقلاب مالیاتیˈ در ونزوئلا انجام خواهد داد

ونزوئلا,رفاه

مادرید- ایرنا- ˈنیکلاس مادوروˈ رئیس جمهوری ونزوئلا در جریان نخستین سالروز انتخابش به عنوان رئیس دولت ، امروز اعلام کرد که در حال کار برای یک ˈانقلاب مالیاتیˈ است .

به گزارش ایرنا و به نقل از روزنامه ˈال اونیورسالˈ ، مادورو در سخنانی در کاخ ریاست جمهوری ˈمیرافلورسˈ گفت: این اقدام ، یک اصلاح مالیاتی نخواهد بود بلکه یک انقلاب مالیاتی برای جذب همه ثروت کشور است تا که آن را در آموزش و پرورش ، بهداشت و درمان ، مسکن ، راه و ساختمان سازی ، مواد غذایی و رفاه ملت سرمایه گذاری کنیم.

دراین راستا وی ادامه داد که کاری که طبقه کارگر انجام می دهد یک هدف اجتماعی دارد که دقیقا متفاوت با دوران ˈچهارمین انقلابˈ که در آن برای یک ˈامپراطوری یا یک ارباب ˈ، کار انجام داده می شد، است.

وی همچنین اشاره کرد که باید اساس های جمع آوری مالیات ،از کسانی که بیشتر دارند را گشایش داد زیرا برای نفع اجتماعی و اقتصادی کشور است و در این راستا ، از کارکنان و کارگران شرکت های پایه دولتی گوایانا و بقیه کشور ، خواهان یک دیسیپلین بالای کاری شد .

از سوی دیگر ، رئیس جمهوری ونزوئلا از ملت کشور خواست تا که یک ˈفرهنگ جدید صرفه جوییˈ بسازند زیرا برای وی ، شادی واقعی با داشتن اموال و دارایی به دست نمی آید هرچند که اذعان کرد که با ˈفقر و بینواییˈ ، شادی ها دشوار می شوند .

مادورو اشاره کرد که مازاد جمع آوری مالیات ها ، ˈنشانه این است که ملت ما در حال به دست آوردن درآمد و پرداخت است ˈ.

در رابطه با اشتغال ، مادورو تایید کرد که در ماه فوریه سال جاری میلادی ، ونزوئلا به پایین ترین نرخ بیکاری در 20 سال اخیر دست یافت و اطمینان داد که کیفیت کار رسمی نیز ، به طور تدریجی از سال 2003 میلادی افزایش یافت و در سال 2013 میلادی به 61 درصد رسید .وی در این زمینه افزود :ملت ونزوئلا گرسنگی نکشیده و در انقلاب ، هیچوقت گرسنگی نخواهد کشید .

رئیس جمهوری ادامه داد :سبد تغذیه قانونی ، به دلیل ˈجنگ اقتصادیˈ به تقریبا 500 دلار در سال 2013 میلادی و تقریبا 600 دلار در سال 2014 رسید . وی تاکید کرد که دولت ، همچنان از حقوق ها حفاظت می کند زیرا درآمد حداقل ، در سال جاری به تقریبا 750 دلار افزایش یافته است .

اروپام **1234**1547
کد N229153