کاروان تدبیر و امید در سیستان و بلوچستان/

قصرقند قابلیت تبدیل به قطب گردشگری سیستان و بلوچستان را دارد

معاون رییس جمهور,میراث فرهنگی

زاهدان - ایرنا - معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: شهرستان قصرقند با جاذبه های فراوان گردشگری و تاریخی قابلیت تبدیل شدن به قطب گردشگری سیستان و بلوچستان را دارد.

ˈمسعود سلطانی فرˈ روز چهارشنبه در جمع اقشار مختلف مردم شهرستان قصرقند با اشاره به سفر رییس جمهور به استان سیستان و بلوچستان و استقبال گسترده و پرشور مردم افزود: مردم متدین شیعه و سنی با اسقبال بی نظیر خود برگ زرین دیگری در تاریخ این استان آفریدند و عشق و علاقه خود را به نظام و رهبری ثابت کردند.

وی در ادامه گفت: برنامه ریزی لازم برای توسعه مناطق گردشگری و تفریحی سیستان و بلوچستان انجام شده لذا به زودی اعتباراتی در حد توان برای مناطق گردشگری و تاریخی اختصاص پیدا خواهد کرد.

معاون رییس جمهور افزود: امیدواریم با تامین نیازهای مهم سیستان و بلوچستان از جمله معیشت، بیکاری و تامین نیازهای مردم شرایط این استان بهتر از گذشته شود.

وی گفت: رویکرد محرومیت زدایی دولت مهمترین تجلی و تبلورش در استان سیستان و بلوچستان خواهد بود و ان شا الله شاهد توسعه پایدار استان در همه عرصه ها خواهیم بود.

رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: تصمیمات دولت در این استان در بخش زیرساختهای ارتباطی، توسعه محورهای ارتباطی، تامین گاز مورد نیاز شهرستانها، توسعه بندر چابهار و سرمایه گذاری در امور کشاورزی و زیربنایی خواهد بود.

سلطانی فر بیان کرد: استان سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان قصرقند با جاذبه های زیبای گردشگری قابلیت جذب گردشگران داخلی و خارجی را دارد که با توجه به این مقوله می توان این استان و از جمله شهرستان قصرقند را به قطب گردشگری تبدیل کرد.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان با دارا بودن ظرفیتهای فراوان در تولیدات کشاورزی، مبادلات مرزی، ظرفیت تولید در بیش از 60 رشته صنایع دستی و جاذبه های مختلف مستلزم سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در جهت تامین معیشت مردم است.

او گفت: مهمترین دغدغه رییس جمهور تامین نیازهای مردم و ایجاد امنیت و رفاه خواهد بود که با اجرای مرحله دوم هدفمندسازی یارانه ها زمینه برای توسعه و بالابردن شاخصهای بخش سلامت و بیمه مردم فراهم می شود و وضع معیشت نیز بهتر از گذشته خواهد شد.

ˈکوروش محمدیˈ فرماندار قصرقند نیز در این مراسم خواستار توجه بیشتر به توسعه زیرساختها به ویژه در بخش راههای روستایی، ساخت سد کاجو، استقرار ادارات، ساخت بیمارستان و تخصیص اعتبارات لازم برای توسعه و آبادانی منطقه شد.

ˈعبدالله رییسیˈ رییس شورای اسلامی شهرستان قصرقند نیز گفت: شهرستانهای قصرقند، نیکشهر و فنوج استحقاق نماینده مستقل در مجلس را دارد و انتظار داریم به این خواسته حق مردم توجه و پیگیری لازم انجام شود.

مولوی ˈفضل الله رییسیˈ امام جمعه اهل سنت بخش ساربوک قصرقند نیز از حضور دولتمران در قصرقند تقدیر کرد و خواستار توجه لازم به توسعه زیرساختهای این شهرستان تازه تاسیس و بخشها و روستاها شد.

غبارروبی مزار شهدا و بازدید از نمایشگاه صنایع دستی از دیگر برنامه های معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر به شهرستان قصرقند بود.ک/2

7306/653
کد N229014