پوتین برای اسد آرزوی موفقیت کرد

ایسنا نوشت:

یک منبع عالی رتبه سوری اعلام کرد که ولادیمیر پوتین طی پیامی به بشار اسد برای وی آرزوی موفقیت در انتخابات ریاست جمهوری آتی در سوریه را کرده است.

به گزارش روزنامه الوطن سوریه، یک منبع سوری عالی رتبه در دمشق که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در پیامی شفاهی به بشار اسد، همتای سوری خود آرزوی موفقیت در انتخابات ریاست جمهوری آتی را در این کشور کرد.

این منبع گزارش داد: اسد پیشتر در گفت‌وگویی گفته بود که عملیات نظامی ارتش سوریه در پایان سال جاری میلادی به پایان می‌رسد اما زمان دقیق به پایان رسیدن بحران را مشخص نکرد.

به گفته منبع مذکور، عملیات نظامی در ریف دمشق، حلب، حمص و ریف حلب و حمص صورت می‌گیرد و مرحله آتی عملیات نظامی مبارزه با تروریست‌ها خواهد بود.

این منبع عالی رتبه گزارش داد که بشار اسد در سال 2011 نیز اعلام کرد که بحران در این کشور سال‌ها به طول می‌انجامد.

به گزارش منبع مذکور، موضع مناسب و محکم پوتین در قبال مساله پیوستن شبه جزیره کریمه به روسیه موجب شده تا دمشق نفس راحتی بکشد و از آغاز سال جاری میلادی روابط روسیه و سوریه مستحکم‌تر شده و این تحول نقش زیادی در به دست آوردن پیروزی‌های ارتش سوریه ظرف سه ماه گذشته داشته است.

این منبع همچنین در خصوص موضع دولت رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه در قبال سوریه گفت: آنکارا می‌خواهد بیشتر مساحت‌های خاک سوریه خارج از کنترل نظام باشد و از طریق حمایت از تروریست‌ها در سوریه دست به اقداماتی نامناسب می‌زند.

منبع مذکور همچنین در خصوص حمایت رژیم صهیونیستی از تروریست‌ها در جنوب سوریه اعلام کرد: اسرائیل همواره با به کارگیری از تروریسم سعی دارد با سوریه مقابله کند.

30849

کد N228828