علوی:

وزارت اطلاعات به هیچ جریان سیاسی وابستگی ندارد

دولت

نگاه دولت تدبیر و امید این است که مردم احساس امنیت و آرامش کنند و هرکس اگر صحبتی داشت بتواند آزادانه آن را بیان و طرح کند.

وزیر اطلاعات گفت: این وزارتخانه به هیچ جریان و جناح سیاسی وابستگی ندارد، بلکه متعلق به کل نظام و مردم است.

به گزارش ایلنا،حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی  در جمع مردم ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان به عزم دولت تدبیر و امید برای تامین امنیت مردم اشاره و بیان کرد: مردم باید بتوانند آزادانه حرفهای خود را مطرح کنند.

وی گفت: وزارت اطلاعات در خدمت مردم و نظام است و به دنبال کارهایی چون بالا بردن یا پایین آوردن جناحهای سیاسی نیست.

وزیر اطلاعات به نقش مهم امنیت در تامین آسایش و رفاه مردم اشاره و بیان کرد: نگاه دولت تدبیر و امید این است که مردم احساس امنیت و آرامش کنند و هرکس اگر صحبتی داشت بتواند آزادانه آن را بیان و طرح کند.

وی افزود: اگر امنیت وجود نداشته باشد اقتصاد و فرهنگ امکان بالندگی و رشد را پیدا نمی‌کنند، لذا باید با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری فرهنگ دینی خود را در جامعه تقویت و گسترش دهیم.

علوی با اشاره به نامگذاری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری گفت: شکوفایی اقتصادی و بالندگی فرهنگ در سرزمینی امن و شاداب ممکن است.

وی در ادامه بر لزوم وحدت بین مسلمانان تاکید و بیان کرد: هر زمان که مسلمانان با یکدیگر وحدت و همدلی داشته داشته اند به موفقیت و پیروزی دست یافته‌اند و هر زمان که جدا از هم بوده اند با شکست روبه رو شده‌اند.

وزیر اطلاعات سیاستهای دشمنان اسلام را "فرقه بیانداز و حکومت کن" توصیف کرد و آنها را در پی اختلاف افکنی میان مسلمانان دانست.

وی افزود: هرکس چه شیعه و چه سنی پرچم اختلاف امت اسلامی را بلند کند به دشمن کمک و خدمت نموده و در زمین آنها بازی کرده است.

علوی در ادامه از مردمان سیستان و بلوچستان از جمله ایرانشهر به عنوان مردمی مومن و ولایی یاد و بیان کرد: در این استان عطر ولایت استشمام می شود.

کد N228658