تاکید مدیر حوزه‌های علمیه خواهران بر تدوین الگوی خانواده اسلامی

حوزه‌هاي علميه خواهران,حوزه علميه

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور تدوین الگوی زن مسلمان و خانواده اسلامی را از اصلی‌ترین وظایف مرکز تحقیقات زن و خانواده دانست.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور تدوین الگوی زن مسلمان و خانواده اسلامی را از اصلی‌ترین وظایف مرکز تحقیقات زن و خانواده دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی در نشست سالانه مرکز تحقیقات زن و خانواده وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به مطرح شدن بحث سبک زندگی اسلامی از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: این کار بر زمین مانده است و در این راستا یکی از مهم‌ترین وظایف مرکز تحقیقات زن و خانواده تدوین الگوی زن مسلمان و خانواده اسلامی است.

وی افزود: در دنیای امروز، جبهه غالب، مبانی و نظریه‌های خود را استخراج کرده است، از درون آنها الگوی رفتاری و سبک زندگی را استخراج کرده است، آن الگو را در جامعه اجرا کرده و بازخوردگیری و تصحیح آن را نیز انجام داده است، اما ما اندر خم یک کوچه‌ایم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور قوانین موجود در عرصه خانواده را ناقص دانست و گفت: گاهی برخی از این قوانین آثاری دارد که نشان می‌دهد فاقد مبنای صحیح دینی است.

در این نشست همچنین حجت‌الاسلام محمدرضا زیبایی‌نژاد مدیر مرکز تحقیقات زن و خانواده در سخنانی افق فعالیت این مرکز را در سال 93 تبیین کرد.

سیدمحمود رحیمیان مدیر برنامه‌ریزی و ارزیابی مرکز تحقیقات زن و خانواده نیز گزارشی از پیشرفت برنامه راهبردی مرکز تحقیقات زن و خانواده ارائه کرد.

انتهای پیام

کد N226265