لیبرمن برای نخستین بار فاش کرد:

روابط محرمانه اسرائیل با عربستان و کویت به علت نگرانی مشترک از ایران

ایران در جهان

یک مقام بلندپایه رژیم صهیونیستی برای نخستین بار طی سالهای اخیر به وجود روابط محرمانه و مذاکرات سری میان تل آویو با عربستان سعودی و کویت در راستای نگرانی مشترک آنها از ایران اذعان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، طی سالهای اخیر همواره تحلیل ها و گزارش های متعددی درباره روابط پشت پرده تل آویو با برخی کشورهای عربی منطقه منتشر شده، اما تاکنون سابقه نداشته که یک مقام ارشد اسرائیلی به این روابط و کشورهایی که تل آویو با آنها در ارتباط است به طور مستقیم اشاره کند.

"آویگدور لیبرمن" وزیرخارجه رژیم صهیونیستی در گفتگو با یدیعوت آحارونوت اظهار داشت: اسرائیل مذاکرات سری با برخی کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی و کویت داشته و در تلاش است با توجه به نگرانی مشترک از ایران با این کشور روابط دیپلماتیک برقرار کند.

وی با اشاره به نگاههای منفی که به اسرائیل وجود دارد، تاکید کرد: این دیدگاه منفی با توجه به نگرانی رو به افزایش از برنامه هسته ای ایران و همپیمانان این کشور در منطقه، تا حدودی کاهش یافته است.

لیبرمن افزود: این برای نخستین بار است که تفاهمی درباره اینکه اسرائیل، یهودیان و یا صهیونیسم خطر واقعی نیستند ایجاد شده است.

وزیرخارجه رژیم صهیونیستی با اشاره به مذاکرات تل آویو با این دو کشور عربی، افزود: تماسهایی و مذاکراتی طی ماههای اخیر انجام شده اما تا زمان علنی کردن این گفتگوها زمان زیادی باقی نمانده و تا یک سال یا 18 ماه آتی این مسئله رخ می دهد.

وی در ادامه گفتگو با روزنامه یدیعوت آحارونوت با اشاره به طرح اسرائیل برای امضای توافقنامه های صلح با کشورهای به اصطلاح میانه رو عربی، افزود: من مطمئنم که ما در آن زمان در شرایطی قرار خواهیم داشت که با بیشتر کشورهای عربی میانه رو روابط دیپلماتیک کامل برقرار کرده ایم و شما می توانید بر روی حرف من حساب باز کنید.