حاشیه های جشن هسته ای دانشگاه امیر کبیر با حضور سعید جلیلی

احزاب و تشکلها

جشن هسته ای در دانشگاه امیر کبیر که در بعدازظهر امروز با حضور سعید جلیلی و فریدون عباسی در این دانشگاه برگزار شد با حاشیه هایی همراه بود.

به گزارش خبرنگار مهر جشن هسته ای دانشگاه امیر کبیر  که به مناسبت 20 فروردین  برگزار شد حاشیه هایی داشت که به برخی از آن ها اشاره می شود:

- این مراسم قرار بود با سخنرانی سعید جلیلی از ساعت 15 در محل آمفی تئاتر مرکزی این دانشگاه آغاز شود اما علیرغم اینکه سالن آمفی تئاتر مملو از دانشجو بود و حتی بسیاری از دانشجویان در حیاط ایستاده بودند با 45 دقیقه تاخیر آغاز شد.

- دانشجویان در حالی که پلاکارد و نوشته هایی با مضامینی همچون رهبرا من مصطفی دیگرم فرمان بده ، مسئولان باید درباره دستاوردهای هسته ای تعصب داشته باشند،  خون احمدی روشن اکسید شدنی نیست، از حق خود کوتاه نمی آییم، صنعت هسته ای نباید با غنی سازی سمبلیک جایگزین گردد با رویش ناگزیر جوانه چه می کنید و نیز در دست داشتن پرچم ایران و پرچم حزب الله لبنان و نیز تصاویر شهدای هسته ای شعارهایی سر میدادند و برخی نیز سرود یار دبستانی من را همصدا فریادمی زدند.

- با ورود جلیلی به سالن مراسم، دانشجویان فریاد صل علی محمد یاور رهبر آمد سر دادندکه همزمان با این شعار دسته دیگری از دانشجویان در سالن فریاد روحانی روحانی حمایتت می کنیم و سلام بر خاتمی درود بر روحانی را فریاد می زدند.

دانشجویان برگزار کننده مراسم فریاد "حرف ما یک کلام مقاومت والسلام" و دسته ای دیگر از دانشجویان فریاد "رای ما یک کلام نخست وزیر امام" سر می دادند اما چون سخنران اول این مراسم فریدون عباسی بود به دعوت مجری برنامه وی بالای سن قرار گرفت اما همزمان با حضور وی بالای سن تعدادی از دانشجویان حاضر در سالن فریاد روحانی روحانی حمایتت می کنیم سر دادند اما فریدون عباسی سخنان خود را در جریان همین شعارها به پایان رساند و از دانشجویان به خاطر این شور و هیجان تقدیر کرد. در پایان سخنان عباسی نیز تعدادی از دانشجویان فریاد بسیجی واقعی همت بود و باکری سر دادند. پس از آن جلیلی به عنوان سخنران اصلی مراسم در جایگاه قرار گرفت که همزمان با شروع سخنرانی وی تعدادی از دانشجویان فریاد سلام بر خاتمی درود بر روحانی  سر داده و در مقابل نیز دانشجویان برگزار کننده مراسم فریاد جلیلی جلیلی حمایتت می کنیم، مرگ بر فتنه گر، مرگ بر اسلام آمریکایی سر دادند البته در جریان سخنرانی جلیلی دانشجویانی که خواستار آزادی زندانیان سیاسی بودند سرود یار دبستانی من را همخوانی کردند.

پدر شهید احمدی روشن نیز در جریان سخنرانی جلیلی وارد سالن شد و در پایان سخنرانی مهمان برنامه جلیلی با وی خوش و بشی صمیمی کرد.

پس از پایان سخنرانی سعید جلیلی دانشجویان یکصدا فریاد حرف ما یک کلام مقاومت وسلام و جلیلی جلیلی حمایتت می کنیم.

پس از پایان این سخنرانی از فریدون عباسی و پدر شهید احمدی روشن و همچنین از برادر شهید کبکانیان به نمایندگی از 93 شهید دانشگاه امیر کبیر و حسین مصطفوی به نمایندگی از کسانی که در حال حاضر در عرصه هسته ای فعال هستند و نیز سعید جلیلی به عنوان مسئول سابق تیم مذاکره کننده کشورمان با 1+5 با اهداء لوح و تمثالی از شهدای هسته ای تجلیل شد.

پیش از پایان مراسم نیز دانشجویان دانشگاه امیر کبیر که نامه ای به مسئولین کشور در زمینه فناوری هسته ای نوشته بودند را توسط یکی از دانشجویان قرائت کردند و همچنین طوماری در حمایت از دستاوردهای هسته ای به امضا رساندند.

پایان این مراسم به بخش هایی از وصیت نامه شهید همت مزین شد و در انتها اجرای سرود زنده از سوی یکی از خواننده های جوان کشورمان همراه بود.