عزیمت ظریف جهت شرکت در دومین کمیسیون مشترک عالی اقتصادی ایران و امارات به ابوظبی

ایسنا نوشت:

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه روز دوشنبه به منظور شرکت در دومین کمیسیون مشترک عالی اقتصادی ایران و امارات عربی متحده عازم ابوظبی شد.

نشست کارشناسی و مقدماتی دومین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و امارات امروزبه ریاست معاونین وزرای خارجه دو کشور در ابوظبی و به منظور بررسی روند توسعه و گسترش روابط و روند اجرایی موافقتنامه‌های همکاری بین دو کشور آغاز خواهد شد.

در نشست کارشناسی که با حضور حسین امیرعبداللهیان و مسئولان حوزه های مختلف اقتصادی و فرهنگی و رسانه‌ای از جمله بخش‌های خصوصی و دولتی و اتاق بازرگانی دو کشور برگزار می‌شود، اسناد و توافق‌های دو طرف برای نشست روز سه‌شنبه کمیسیون مشترک عالی به ریاست وزرای خارجه تهیه و تدوین خواهد شد.

در نشست وزرا اسناد و توافق‌ها به امضای محمد جواد ظریف و شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات خواهد رسید.

برگزاری منظم و قوی کمیسیون مشترک بین دو کشور فرصت بسیار مناسبی برای مرور روند جاری روابط و طراحی و برنامه‌ریزی برای رفع موانع و تسهیل توسعه و همکاری در روابط دو کشور است.

همچنین این سفر فرصت مناسبی برای رایزنی دو کشور درباره مسائل و موضوعات مهم در سطوح دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی خواهد بود. تقویت و توسعه روابط بین ایران و کشورهای همسایه به خصوص در حوزه خلیج فارس از جمله امارات در راستای ثبات، توسعه و مصالح و منافع منطقه قرار دارد.

 

23503

کد N224105