ظریف عازم امارات شد

سیاسی

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در راس هیاتی به منظور شرکت در دومین کمیسیون مشترک عالی اقتصادی ایران و امارات عربی متحده عازم ابوظبی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نشست کارشناسی و مقدماتی دومین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و امارات امروزبه ریاست معاونین وزرای خارجه دو کشور در ابوظبی و به منظور بررسی روند توسعه و گسترش روابط و روند اجرایی موافقتنامه های همکاری بین دو کشور آغاز خواهد شد.

در نشست کارشناسی که با حضور حسین امیرعبداللهیان و مسوولان حوزه های مختلف اقتصادی و فرهنگی و رسانه‌ای از جمله بخش‌های خصوصی و دولتی و اتاق بازرگانی دو کشور برگزار می شود، اسناد و توافق های دو طرف برای نشست روز سه‌شنبه کمیسیون مشترک عالی به ریاست وزرای خارجه تهیه و تدوین خواهد شد.

در نشست وزرا اسناد و توافق‌ها به امضای محمد جواد ظریف و شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات خواهد رسید.

برگزاری منظم و قوی کمیسیون مشترک بین دو کشور فرصت بسیار مناسبی برای مرور روند جاری روابط و طراحی و برنامه ریزی برای رفع موانع و تسهیل توسعه و همکاری در روابط دو کشور است.

همچنین این سفر فرصت مناسبی برای رایزنی دو کشور درباره مسائل و موضوعات مهم در سطوح دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی خواهد بود. تقویت و توسعه روابط بین ایران و کشورهای همسایه به خصوص در حوزه خلیج فارس از جمله امارات در راستای ثبات ، توسعه و مصالح و منافع منطقه قرار دارد.

انتهای پیام

کد N224087