مسوولان توییتر برای دیدار با مقام های ترکیه وارد آنکارا شدند

ترکیه

آنکارا-ایرنا - هیاتی متشکل از مسوولان شبکه اینترنتی ˈتوییترˈ برای دیدار و گفت وگو با مقام های ترکیه روز دوشنبه وارد آنکارا شد.

به گزارش ایرنا ، این مسوولان با هدف گفت وگو با مقام های ترکیه درباره فعالیت شبکه اجتماعی توییتر در چارچوب قوانین یک شرکت تجاری وارد آنکارا شدند.

براساس گزارش های دریافت شده ، ˈکولین کوراول ˈ معاون شبکه اجتماعی توییتر و مسوول سیاست های بین المللی این شبکه ریاست این هیات را بر عهده دارد و قرار است با مسوولان شورای عالی فناوری و نیز شورای فناوری های اطلاعاتی و ارتباطاتی ترکیه دیدار و گفت وگو کند.

مسوولان توییتر با بررسی قوانین ترکیه راه های فعالیت این شبکه اجتماعی را در این کشور در قالب یک شرکت تجاری بررسی خواهند کرد.

در پی عملیات مبارزه با فساد مالی و ارتشا در 26 آذر ماه گذشته توسط پلیس و قوه قضاییه استانبول و دستگیری شماری از منتسبان به دولت ترکیه و متعاقب آن افشاگری ها علیه دولت آنکارا، بسیاری از نوارهای صوتی منتسب به مقامات دولتی در شبکه های اجتماعی منتشر شد و دولت آنکارا در راستای امنیت ملی ترکیه دستور مسدود شدن شبکه اجتماعی توییتر را صادر کرد.

به رغم حکم دادگاه آنکارا در زمینه غیر قانونی بودن ممنوعیت دسترسی به توییتر، دولت آنکارا از لغو دستور دسترسی به توییتر ممانعت کرد و در پی آن، دادگاه قانون اساسی ترکیه هفته گذشته با صدور حکمی خواستار رفع ممنوعیت این شبکه اجتماعی شد.

مقام های دولتی ترکیه با انتقاد شدید از این حکم، خواستار تصحیح آن شدند و نخست وزیر ترکیه گفت: به حکم دادگاه قانون اساسی احترام نمی گذارم.

ˈ رجب طیب اردوغان ˈ نخست وزیر ترکیه روز گذشته نیز بار دیگر از رفع ممنوعیت دسترسی کاربران به شبکه اجتماعی ˈ توییتر ˈ در این کشور انتقاد کرد و گفت : این شبکه اجتماعی امنیت ملی ترکیه را هدف قرار داده است.

نخست وزیر ترکیه در سخنانی در استانبول گفت :من به رای دادگاه در خصوص رفع ممنوعیت توییتر احترام نمی گذارم چرا که این شبکه اجتماعی ابزاری برای حمله به ارزش های ملی ، مقدس و امنیت ملی ترکیه است .

نخست وزیر ترکیه به پرداخت نشدن مالیات توسط شبکه های اجتماعی همچون توییتر ، فیس بوک و یوتیوب در این کشور اشاره کرد و ادامه داد: مطمئن باشید از این شبکه های اجتماعی همچون دیگر شرکت های خارجی مالیات دریافت خواهد شد.

اردوغان توضیح داد: مسدود کردن شبکه اجتماعی توییتر در ترکیه ارتباط با نقض آزادی بیان در این کشور نداشته است.

خاورم ** 2012 ** 230 **1010
کد N224056