نماینده سنقروکلیایی:

سود انصراف از دریافت یارانه نقدی به همه مردم می‌رسد

سیاسی

یک نماینده مجلس معتقد است، انصراف دهک های متمکن از دریافت یارانه نقدی صرفه جویی در منابع دولت است و سود آن به همه مردم باز می گردد.

محمدابراهیم محبی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه کرمانشاه، انصراف به صورت داوطلبانه را بهترین شیوه برای حذف دهک های متمکن از دریافت یارانه دانست و ادامه داد: زمانی‌که مردم متوجه شوند انصراف از دریافت یارانه چه مزایایی برای کشور دارد و داوطلبانه منصرف شوند نتیجه بهتری را شاهد خواهیم بود.

وی ملت ایران را مردمی فهیم و همیشه در صحنه دانست که در مواقع حساس که پای منافع ملی کشور در میان است حاضر به از خودگذشتگی می شوند.

نماینده سنقر و کلیایی با بیان اینکه هدف از اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها راحتی خود مردم است، تاکید کرد: احتمالا در این مرحله حدود 20 درصد مردم از دریافت یارانه نقدی انصراف خواهند داد.

محبی یادآوری کرد: با اجرای این مرحله و حذف دهک های متمکن، یارانه به نیازمندان واقعی پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به مزایای حذف برخی از دهک ها از دریافت یارانه نقدی داشت و افزود: این کار به اقتصاد کشور کمک می کند و نوعی صرفه جویی در منابع مالی دولت است.

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه اظهار کرد: می توان درآمد حاصل از انصراف برخی از دهک ها را به تولید و صنعت کشور اختصاص داد.

محبی گفت: بخشی از این درآمد را نیز می توان صرف کشاورزی و ارتقاء سلامت و بهداشت مردم کشور کرد.

انتهای پیام

کد N222210