بازداشت 41 تن از اعضای طریقت نورچی در باکو

ترکیه,نورچی

باکو-ایرنا- خبرگزاری آذری ˈآپاˈ روز یکشنبه از بازداشت تعداد 41 نفر از اعضای طریقت نورچی از سوی پلیس محلی در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان خبر داد.

به گزارش ایرنا، این رسانه آذری با استناد به منابع پلیس محلی اعلام کرد در عملیاتی که شب گذشته در یکی از محله های شهر باکو انجام گرفت، تعداد 41 عضو وابسته به طریقت نورچی که در خانه ای گرد آمده بودند، بازداشت شدند.

بر پایه این گزارش، از محل تجمع این افراد مقادیری کتب دینی غیرقانونی و لوازم صوتی و تصویری تبلیغات طریقت نورچی کشف و ضبط شده است .

این گزارش می افزاید: اغلب بازداشت شدگان پس از بازجویی های اولیه آزاد شده اند، ولی 9 نفر از این افراد هنوز در بازداشتگاه پلیس بسر می برند و انتظار می رود پس از انجام بازجویی آنها نیز آزاد شوند.

این دستگیریها اندکی پس از سفر هفته گذشته ˈرجب طیب اردوغانˈ نخست وزیر ترکیه به جمهوری آذربایجان صورت می گیرد که در جریان آن خبرهای وسیعی مبنی بر ابراز نگرانی وی از فعالیت شبکه نورچی ها در جمهوری آذربایجان انتشار یافت.

خبرگزاری آپا در همین زمینه طی گزارشی ویژه اعلام کرد که مساله مربوط به نورچی ها در دیدار بین رییس جمهوری آذربایجان و نخست وزیر ترکیه مورد مذاکره قرار گرفته و طی همین دیدار فهرستی از فعالان این شبکه در جمهوری آذربایجان تسلیم الهام علی اف شده است.

خاورم*1206* شبس 1551
کد N221914