تیموشنکو: روسیه تمام اوکراین را اشغال می‌کند

فارس نوشت:

نخست‌وزیر پیشین اوکراین و رهبر مخالفان دولت قبلی این کشور در گفت‌وگو با یک روزنامه اتریشی با انتقاد شدید از مواضع روسیه، از اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه مسکو حمایت کرد.
 «یولیا تیموشنکو»، رهبر مخالفان دولت قبلی اوکراین در گفت‌وگو با روزنامه اتریشی «دی‌پرسه» به روابط با روسیه اشاره کرد و با انتقاد از مواضع کنونی «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه گفت: « زمانی که من نخست‌وزیر بودم، روابط مستقیم و شفافی میان ما برقرار بود و من همیشه معتقد بودم که با مذاکره رو در رو مسایل حل شوند. که این دیدگاه را مقامات روس از بین بردند. امروزه روابط من با (پوتین) بسیار تغییر کرده است و من نمی‌توانم درک کنم که چطور یک سیاستمدار می‌تواند چنین خشونتی علیه همسایگان خود داشته باشد به نظر من پوتین بسیار تغییر شده است.»

وی همچنین بر این موضوع تاکید کرد که قدرت نباید در انحصار یک گروه خاص باشد.

تیموشنکو با اشاره به وضعیت شبه جزیر ه کریمه نیز گفت: «ما انتظار اقدام نظامی از سوی روسیه نداشتیم و من متقاعد شده‌ام که پوتین که به تحولات اوکراین واکنش نظامی نشان می‌دهد، از این موضعیت برای اشغال تمام کشور استفاده خواهد کرد. کریمه را روس‌ها به تصرف خود درآوردند و همین کار را درباره اوکراین خواهند کرد. اما این اقدام می‌تواند صدها هزار کشته بر جای بگذارد و من فکر می‌کنم که پوتین چنین قصدی دارد.»

وی با اشاره به آرایش نظامی روسیه در مرزهای جنوب‌شرقی اوکراین از اقدام غرب برای تحریم  مالی و اقتصادی روسیه تقدیر کرد و تحریم‌های غربی را عاملی محکم از جانب غرب دانست که به وسیله آن می‌توان آینده را ساخت.

26149

کد N221898