آیت‌الله نوری‌همدانی:

حوزه و آموزش و پرورش جدایی‌ناپذیرند

مرجع تقليد,مراجع تقليد,حوزه علميه,آيت‌الله العظمي نوري همداني,حوزه

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: تعلیم و تربیت دو مقوله جدایی‌ناپذیر از یکدیگرند و تمام فعالیت‌های ستاد همکاری‌های آموزش و پرورش و حوزه باید به دقت انجام شود، چون یک اشتباه می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد.

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: تعلیم و تربیت دو مقوله جدایی‌ناپذیر از یکدیگرند و تمام فعالیت‌های ستاد همکاری‌های آموزش و پرورش و حوزه باید به دقت انجام شود، چون یک اشتباه می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار مشاور وزیر و دبیر و مسئولان ستاد همکاری‌های آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه، فعالیت در این ستاد را بسیار مهم دانست و گفت: ارتباط حوزه و آموزش و پرورش برکات بسیاری برای جامعه و نظام به همراه دارد.

وی، علم همراه با اخلاق را بسیار تاثیرگذار خواند و تصریح کرد: دستیابی به اخلاق اسلامی میسر نمی‌شود، الا با حضور در محضراستاد و الگو و مقتدا.

این مرجع تقلید، تعلیم و تربیت را دو مقوله جدایی ناپذیر از یکدیگر برشمرد و خاطرنشان کرد: تمام فعالیت‌های ستاد همکاری‌های آموزش و پرورش و حوزه باید به دقت انجام شود، چون یک اشتباه می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد.

وی افزود: توجه به کیفیت فعالیت‌ها، یکی از الزامات ستاد همکاری آموزش و پرورش و حوزه است، چرا که باید علوم انسانی - اسلامی که توسط استکبار متروک شده را به جریان درآورد و آثار علمی غربی که مراکز علمی ما را قبضه کرده‌اند، اصلاح شود.

نوری‌همدانی همچنین با اشاره به قطعنامه پارلمان اروپا علیه ایران، گفت: در اسلام تمام علوم مانند طب، هیئت، فیزیک، شیمی و ... الهی است، ولی در غرب این‌گونه نیست و قطعنامه اخیر اتحادیه اروپا نیز بر گرفته از فرهنگ غرب است که در آن، علم راهی به سوی خدا ندارد.

وی با اشاره به ضرورت گسترش علوم انسانی اسلامی، یادآور شد: تعالیم و مضامین اسلامی از جمله موضوعاتی است که ستاد همکاری‌ها باید در گسترش و تبیین آنها بکوشد و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری این امر می‌بایست با ارتباط با علما و محققین صورت پذیرد تا بتوان علوم انسانی اسلامی قرآنی را به دنیا معرفی کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، وی توجه به تاریخ انبیا و ائمه‌(ع) را از مسایل بسیار مهم خواند و گفت: یک سوم قرآن را داستان‌های تاریخی در بر گرفته است و این امر نشان از اهمیت تاریخ و جنبه عبرت‌آموزی آن دارد.

انتهای پیام

کد N221419