فولادگر در اخطاری مطرح کرد

بلند کردن پلاکارد در جلسه علنی مجلس بدعت خوبی نیست

سیاسی

نماینده مردم اصفهان در مجلس با انتقاد از اقدام امروز تعدادی از نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری مبنی بر نشان دادن پلاکاردی در اعتراض به حفر تونلی در استان چهارمحال و بختیاری گفت که این اقدامات بدعت خوبی نیست و باعث ایجاد تفرقه بین نمایندگان و مخدوش کردن همبستگی ملی می‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حمیدرضا فولادگر در پایان جلسه علنی امروز(یکشنبه) با استناد به چندین اصل قانون اساسی اخطاری را مطرح کرد.

به گفته وی، اخطارش با استناد به اصل دوم قانون اساسی در مورد تکیه بر عزم و همبستگی ملی، بندهای 14 و 15 قانون اساسی در مورد توسعه و تحکیم برادری اسلامی و تامین حقوق همه افراد، اصل 45 در مورد مشمول بودن آب‌های عمومی در زمره انفال و اموال عمومی و اصل 48 قانون در خصوص بهره‌برداری از منابع طبیعی و استفاده از منابع ملی در استان‌ها و تبعیض است.

نماینده مردم اصفهان در ادامه به اقدام تعدادی از نمایندگان استان چهار محال و بختیاری در هنگام طرح نطق زمانیان، نماینده شهرکرد، مبنی بر اجتماع جلوی تریبون مجلس و نشان دادن پلاکاردی با این مضمون که "حفر تونل بهشت‌آباد و گلاب 2 = ظلم به کشور/ مسئولان از خواب غفلت بیدار شوید و استان ما را ناامن نکنید" اشاره کرد.

فولادگر گفت: اگر قرار است انتقال آب از طریق حفر تونلی انجام شود انجام این کار باید در سطح کارشناسی صورت گیرد و نمایندگان می‌تواند در این رابطه به اظهارنظر در صحن علنی در قالب راهکارها‌ی مندرج در آئین‌نامه همچون تذکر کتبی و شفاهی، نطق و حتی تحقیق و تفحص و استیضاح بپردازند. این شیوه‌ای که امروز در مجلس رخ داد و عده‌ای پلاکارد بلند کردند بدعت خوبی نیست چون تفرقه بین نمایندگان ایجاد می‌کند و همبستگی ملی را مخدوش می‌کند.

وی افزود: بنده با اظهار خشوع نسبت به تمامی نمایندگان ملت و کشور این موضوع را یادآوری می‌کنیم که ما همه برادریم و باید همبستگی ملی داشته باشیم و باید این بحث‌ها را جای دیگری مطرح کنیم.

این نماینده اصولگرای مجلس تاکید کرد: اینکه در هنگام نطق نماینده‌ای، نمایندگانی پلاکارد بلند کنند اتفاقی است که برای اولین بار رخ داده است از نمایندگان خواهش می‌کنم که کاری نکنند که همبستگی ملی در مجلس مخدوش شود.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار گفت: این موضوعی است که باید در سطح ملی تصمیم‌گیری شود و احتیاج به این مباحث نیست.

به گزارش ایسنا، در جلسه علنی امروز تعدادی از نمایندگان چهار محال و بختیاری به نشانه اعتراض پلاکاردی را نشان دادند و به شیوه جدید اعتراض خود را به حفر تونلی در این استان اعلام کردند.

دولت برای مقابله با خشک شدن زاینده رود قصد دارد تونلی از استان چهار محال و بختیاری حفر کند و از طریق این تونل آب به زاینده رود بریزد که برخی از مردم استان چهار محال و بختیاری با این اقدام مخالفند چون معتقدند با این اقدام کشاورزی دچار مشکل می‌شود.

انتهای پیام

کد N220759