عامل پرتاب کفش به هیلاری کلینتون از زندان آزاد شد

مسئولان آمریکایی گفتند زنی که درخلال سخنرانی هیلاری کلینتون در لاس وگاس به سوی وی کفش پرتاب کرده بود از زندان آزاد شد اما اکنون به علت برهم زدن نظم سخنرانی با مجازات احتمالی مواجه می شود.

عامل پرتاب کفش به هیلاری کلینتون از زندان آزاد شدمسئولان آمریکایی گفتند زنی که درخلال سخنرانی هیلاری کلینتون در لاس وگاس به سوی وی کفش پرتاب کرده بود از زندان آزاد شد اما اکنون به علت برهم زدن نظم سخنرانی با مجازات احتمالی مواجه می شود.

 

 

 

 


آلیسون میشله ارنست سی و شش ساله کمی قبل از نیمه شب پنج شنبه از زندان آزاد شد اما قرار است در بیست و چهارم ژوئن در دادگاه حاضر شود.
هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق و یکی از بخت های ریاست جمهوری دو هزار و شانزده این کشور، روز پنج شنبه سرگرم سخنرانی در هتلی در لاس وگاس بود که این معترض به سمت او کفش پرتاب کرد.
کلینتون پس از این حادثه به شوخی گفت به نظر می رسد این کفش هم بخشی از نمایش لاس وگاس بود. پلیس لاس وگاس این زن را به علت برهم زدن نظم جلسه بازداشت کرد.
در بسیاری از نقاط دنیا پرتاب کفش یکی از راه ابراز اعتراض است. در سال دو هزار و هشت جرج بوش رئیس جمهور وقت آمریکا در بغداد در معرض حادثه ای مشابه قرار گرفت.
کلینتون که در رقابت های دو هزار و هشت، میدان را به باراک اوباما واگذار کرد، در کنفرانسی در سانفرانسیسکو که اوایل این هفته برگزار شد، گفت اکنون شرکت در رقابت های دو هزار و شانزده را بررسی می کند.

26149

کد N219473