یونسکو از تل آویو خواست وضعیت اسلامی و عربی شهر قدس را تغییر ندهد

اسرائیل,قدس

تهران-ایرنا- سازمان علمی فرهنگی ملل متحد (یونسکو) در نشست خود در پاریس از رژیم صهیونیستی خواست وضعیت عربی و اسلامی کنونی شهر قدس در سرزمین های اشغالی فلسطین را تغییر ندهد.

به گزارش خبرگزاری های خارجی، بر اساس مصوبه ای که دیروز (جمعه) با تلاش مشترک اردن و فلسطینی ها و حمایت کشورهای عربی و اسلامی، اکثریت آراء را کسب کرد، از رژیم صهیونیستی خواسته شده است تجاوزات و اقدامات غیرقانونی خود را در شهر قدس متوقف کند و به کارشناسان یونسکو اجازه دهد برای ارزیابی وضعیت بخش قدیمی قدس و دیوارهای تاریخی آن ، به این شهر اعزام شوند.

در بخش دیگری از این مصوبه، از رژیم صهیونیستی خواسته شده است اجازه دهد هیئتی از نمایندگان «مرکز میراث تاریخی جهانی و هیئت های مشورتی» وابسته به یونسکو به قدس اعزام شوند و اقدام به ارزیابی میزان نیاز قدس و آثار تاریخی آن به اقدامات حفاظتی کنند تا از این طریق پیشنهادهایی به نشست آتی ˈکمیته جهانی میراث تاریخی » در شهر دوحه قطر ارائه کند.

رژیم صهیونیستی با مسدود کردن ورودی های کرانه باختری به مناسبت اعیاد یهودی، این منطقه را به مدت چهار روز تحت محاصره قرار داده است.

مقامات رژیم صهیونیستی روز گذشته تصمیم گرفتند با ایجاد موانع نظامی در منطقه جلمه واقع در شمال جنین اهالی کرانه باختری را به مدت چهار روز از ورود به داخل سرزمین های 1948محروم سازند .

به گزارش رسانه های خارجی، دهها فلسطینی در تظاهرات هفتگی کرانه باختری در اعتراض به سیاست های تبعض آمیز رژیم صهیونیستی،شهرک سازی در کرانه باختری واقدامات سرکوبگرایانه رژیم اشغالگر قدس بر اثر شلیک گلوله ،بمب های صوتی وگاز اشک آور سربازان صهیونیست زخمی شدند.

مترجمام** 1453 *1446
کد N219185