پورمختار:نظام پای پرونده بابک زنجانی ایستاده است

کمیسیون اصل 90,بابک زنجانی

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: نظام پای پرونده بابک زنجانی ایستاده و در این زمینه هیچ تعارفی با وی و فرد دیگری ندارد.

«محمدعلی پورمختار» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با بیان این که رسیدگی به پرونده بابک زنجانی همچنان ادامه دارد، افزود: ما نمی دانیم وی چقدر پول و ملک دارد، ولی هیچ فردی هم نمی گوید که زنجانی مالی در اختیار ندارد.

وی تاکید کرد: ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در حال حاضر شناسایی اموال بابک زنجانی را پیگیری می کند البته اگر خودش در این زمینه همکاری می کرد، بهتر بود.

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از بابک زنجانی و همکاران وی خواست با مسوولان رسیدگی کننده به این موضوع همکاری کنند تا مشکل هر چه زودتر حل شود.

پورمختار همچنین گفت: نظام پای پرونده بابک زنجانی ایستاده و هیچ تعارفی هم با وی و افراد دیگر ندارد، بنابراین قوای مجریه، مقننه و قضاییه تا نتیجه نهایی این پرونده را پیگیری خواهند کرد.

وی درباره بررسی رابطه بابک زنجانی با برخی از نهادها در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهارداشت: من در آخرین جلسه حضور نداشتم اما در جلساتی گذشته چنین موضوعی مطرح نشد.

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس همچنین در پاسخ به این سوال که آیا در این زمینه بررسی هایی انجام می شود، تصریح کرد: فعلا بحث بازگشت پول های در اختیار وی مطرح است و در آینده درباره رسیدگی به موضوعات دیگر این پرونده تصمیم گیری می شد.** هنوز محل نگهداری پول های بابک زنجانی مشخص نیست

عزت الله یوسفیان ملا دیگر نماینده ناظر قوه مقننه درستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز درباره آخرین روند بررسی پرونده بابک زنجانی در این ستاد گفت: برای ما هنوز محل پول های زنجانی مشخص نیست و وی نیز همکاری نمی کند.

وی ادامه داد: مالکیت چندین شرکت هواپیمایی، هتل، مجموعه های گردشگری و شرکت های خدماتی خارج از کشور به بابک زنجانی محرز شده، اما مبلغ دو میلیارد و 350 میلیون یورو که در اختیار وی بوده هنوز پیدا نشده است.

سیام**9103**1336
کد N217866