گروه 20 نگران سقوط اوکراین

گروه 20 با اعلام اینکه از نزدیک اوضاع اوکراین را نظارت و کنترل می‌کند، از آمریکا خواسته تا اصلاحاتی تایید شده را برای کمک به اوکراین به صندوق بین‌الملی پول بدهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این تصویب نهایی در جریان نشست وزارت اقتصادی گروه 20 و بانکداران مرکزی در واشنگتن که روز جمعه برگزار شد،‌ منتشر شد و طبق آن صندوق‌ بین‌المللی پول و بانک جهانی در بهترین جایگاه برای کمک به دولت جدید اوکراین در نظر گرفته شدند.

در این بیانیه آمده است: ما از نزدیک اوضاع اقتصادی در اوکراین را مد نظر قرار می‌دهیم و از خطری که اقتصاد و ثبات مالی در این کشور را در معرض خطر قرار داد آگاه هستیم از اقدام اخیر صندوق بین‌المللی پول در کمک به مقام‌های دولت جدید اوکراین و همزمان با انجام اقداماتی برای ایجاد اصلاحات معنادار در این کشور استقبال می‌کنیم.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: اوضاع در اوکراین نقش پر اهمیت صندوق بین‌المللی پول را به عنوان اولین مسئول در مواجه با بحران مالی در جهان پررنگ‌تر می‌کند.

اوکراین از فوریه 2014 و همزمان با فرار ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری این کشور در بحران مالی و سیاسی است.

در بیانیه نهایی این نشست به روسیه اشاره نشده اما وولفگانگ شائوبل، وزیر اقتصاد آلمان بر ضرورت همکاری با کرملین برای حل بحران موجود در اوکراین تاکید کرد و گفت: ما هنگی موافقیم که باید با یکدیگر این مساله را حل کنیم. ما نمی‌خواهیم اوضاع برای روسیه مشکل شود.

یک منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت: در این نشست وزرای اقتصاد و بانکداران مرکزی درباره اعمال تحریم‌های اقتصادی آزاد علیه روسیه گفت‌وگو نکردند.

در این بیانیه همچنین آمده است: گروه 20 از آمریکا خواست تا اصلاحات تایید شده را به صندوق بین‌المللی پول دهد.

انتهای پیام

کد N217835