شریک ائتلافی نتانیاهو به خروج از دولت تهدید کرد

سیاسی

وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی تهدید کرد، در صورتی که اسرائیل سری چهارم اسیران فلسطینی را آزاد کند، از دولت کناره‌گیری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، نفتالی بنت، وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی و رهبر حزب "خانه یهودی" با بیان اینکه آزادی اسیران فلسطینی به حاکمیت اسرائیل لطمه وارد می‌کند، گفت: اگر اسرائیل سری چهارم اسیران فلسطینی را آزاد کند، از دولت کناره‌گیری می‌کنم.

وی تصریح کرد: اقدام تشکیلات خودگردان فلسطین برای رفتن به سازمان ملل، نقض تمامی توافقنامه‌های فلسطین با اسرائیل از زمان امضای توافقنامه اسلو است.

بنت همچنین ابراز امیدواری کرد که جاناتان بولارد، جاسوس اسرائیلی که در زندانی در آمریکا به سر می‌برد، در چارچوب تبادل با اسیران فلسطینی آزاد شود.

گزارش‌ها حاکی از وجود توافقنامه‌ای میان فلسطین و اسرائیل با نظارت آمریکا برای آزادی بولارد در مقابل آزادی سری چهارم اسیران فلسطینی است.

از سوی دیگر تزیپی لیونی، وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی و مذاکره‌کننده ارشد این رژیم در مذاکرات صلح با فلسطین از پیشنهاد نفتالی بنت برای ادغام شهرک‌هایی در کرانه باختری به اراضی اشغالی انتقاد کرد.

وی در صفحه شخصی خود در پایگاه اجتماعی فیس‌بوک خطاب به بنت نوشت: اگر کاملا دیوانه‌ شده‌ای پس منتظر بمان تا در رسیدن به توافق صلح شکست بخوریم و همه چیزمان را از دست بدهیم. بنت مثل کودکی است که باید پدر و مادرش مراقب اعمال و رفتارش باشند.

انتهای پیام

کد N216934