عباس:پیوستن فلسطین به معاهده‌های بین‌المللی ربطی به اسرائیل ندارد

سیاسی

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که از کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین می‌خواهد تا نشستی را به منظور اتخاذ تصمیمات سرنوشت‌ساز برای حل اختلافات میان گروه‌های فلسطینی و عدم وجود شورای قانونگذاری برگزار کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی العهد، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از من در مورد این تصمیمات سوال نکنید، اما این منطقی نیست که موضوع اختلافات گروه‌های فلسطینی و عدم وجود شورای قانونگذاری اینگونه باقی بماند و بزودی حل خواهد شد.

وی در جریان این نشست خبری، آخرین تحولات سیاسی در منطقه به ویژه تصمیمات اتخاذ شده در نشست وزرای خارجه عرب را مورد بررسی قرار داد.

دراین نشست که در اتحادیه عرب برگزار شد، مساله فلسطین و نتایج مذاکرات آن با رژیم صهیونیستی که با میانجیگری آمریکا آغاز شد و همچنین مسئله آشتی ملی فلسطین مورد بحث وبررسی قرار گرفت.

عباس همچنین افزود: ما نزدیک به چهار ماه است که دو قرارداد جداگانه با آمریکایی‌ها امضا کرده‌ایم اما اسرائیل تلاش می‌کند تا این دو قرارداد جداگانه را درهم آمیزد؛قرارداد اول این بود که ما به پای میز مذاکرات بر اساس مرزهای سال 67 برویم اما بعد از گذشت یک هفته یا کمتر از آن معامله جداگانه دیگری را مبنی بر اینکه درقبال آزادسازی 104 اسیر فلسطینی از حضور در 63 سازمان بین المللی خودداری کنیم ،امضا کردیم.

وی افزود: اسرائیلی‌ها اعلام کردند که آزادسازی اسیران فلسطینی مشروط به تداوم شهرک سازی‌هاست اما این امر نادرست است. ،در مرحله اول آزاد سازی اسیران فلسطینی صورت گرفت اما در مرحله دوم اسرائیل زبان متفاوتی را در قبال این مسئله به کار گرفت و تاکید کرد که تصمیم دارد اسیران ما را به نوار غزه تبعید کند انگار غزه جزئی از فلسطین نیست .این اقدام اسرائیل خارج از چارچوب توافق است.ما تبعید اسیران را امری کاملا غیر انسانی می‌دانیم ،زیرا تبعید کردن انسان از وطن خود امری غیراخلاقی بوده و جایز نیست که انسانی از ورود به وطن خود محروم شود.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین تاکید کرد :تمدید مذاکرات صلح با اسرائیل طبق اصولی انجام خواهدشد که به تشکیل کشورفلسطین به مرکزیت قدس بیانجامد.

وی عضویت فلسطین در 15 پیمان بین المللی را حق این کشور دانست وگفت اسرائیل حق دخالت دراین مساله راندارد.

انتهای پیام

کد N215549