تاکید آیت‌الله نوری‌همدانی بر مدیریت درست پرداخت یارانه‌ها

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني,هدفمندي يارانه‌ها,يارانه

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان این‌که «یارانه‌ها باید به درستی مدیریت شود» گفت: پرداخت یارانه صدقه نیست، بلکه بیت‌المال است که باید با نظر ولی‌فقیه بین نیازمندان تقسیم شود و در راه اشتغال‌زایی و تولیدات مصرف شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در پایان درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به مسئله یارانه‌ها اظهار کرد: یارانه از بیت‌المال حساب می‌شود، لذا برای همه ملت بوده و باید به درستی مدیریت شود.

این مرجع تقلید افزود: مالیات و اراضی مفتوح العنوه، بیت المال می‌باشد، معتقد هستم، باید تحولی در درس‌ها و کتاب‌ها ایجاد ایجاد شود. بحث‌های روز در آنها نیست، لذا تحولی در درس‌های حوزه باید به وجود بیاید.

این استاد خارج فقه حوزه علمیه قم تصریح کرد: سطح جواهر را نباید پایین آورد؛ ولی زمینه‌های بحث در مورد انرژی هسته‌ای و حکومت اسلامی می‌باشد؛ این مباحث صدها سال است که در حوزه مرسوم بوده است.

نوری‌همدانی بیان کرد: مباحث و تحول حوزه‌ها اقتضا می‌کند که سبک ارائه دروس عوض شود، اقتصاد یکی از مسائل مهم جامعه جهانی است.

وی اظهار کرد: دین مبین اسلام پاسخگوی همه نیازها است؛ از جمله این که ربا را حرام کرده است چون تبعات اقتصادی بسیار خطرناکی دارد.

وی با تاکید بر اولویت قراردادن نیازهای اقتصادی جامعه اظهار کرد: وارد کردن وسایل آرایش در درجه دهم قرار دارد. احتیاج‌ها را باید تقسیم بندی کرد، این‌ها اتلاف و بی خود است.

این مرجع تقلید با اشاره به آیاتی از قرآن گفت: چندین نوع روایت نیز وجود دارد؛ که بیان می‌کنند، اموال در دست کسانی باشند که یا امام معصوم(ع) و یا ولی فقیه بوده باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه‌نیوز، این استاد خارج فقه حوزه علمیه با بیان این‌که «بیت المال باید برای کمک به مردم هزینه شود» گفت: دولت نیز باید سعی کند به وعده‌های خود وفا کند و با درجه بندی احتیاج‌ها به مهمترین نیازهای جامعه کمک کند.

انتهای پیام

کد N214342