تنها كارشان شده‌است احضار وزرا به‌مجلس!

دكتر مسعود پزشکیان

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه بدون وحدت نمی توان در برابر دشمنان ایستادگی کرد، گفت: برخی ها دوست دارند که وزرا را پی درپی به مجلس احضار کنند و این کار را با آغاز دولت یازدهم شروع کرده اند.

دكتر مسعود پزشکیان در گفت وگو با ایرنا، در واکنش به احضار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط کمیسیون فرهنگی گفت: خیلی وقت‌ها سوالاتی که از وزیر در مجلس پرسیده مي‌شود، وزیر از خود دفاع مي‌کند و نمایندگان نیز قانع مي‌شوند. وی تصریح کرد: متاسفم که فردی که 8 سال رییس جمهوری بوده و مورد احترام جامعه است، برخی افراد بلند شوند و بگویند چرا به دیدار وی مي‌روی.

وزیر بهداشت دوران اصلاحات خاطر نشان کرد: به جایی رسیده ایم که کسانی که برای این کشور زحمت کشیده و رییس جمهوری، وزیر و مسوول ارشاد بوده اند، حالا به این افراد اتهاماتی ببندیم. وی افزود: من نمی دانم کاری که برخی انجام مي‌دهند قانونی، فرهنگی و یا دینی است یا خیر و باید خود این افرادی که این کارها را مي‌کنند، پاسخ آن را بدهند.

پزشکیان ادامه داد: این کشیدن‌ها به مجلس که از آغاز دوره دولت جدید شروع شده،به هیچ عنوان ارتباطی به این حرفها ندارد، بالاخره عده ای دوست دارند این کارها را انجام دهند. وی خاطر نشان کرد: یک عده ای از مردم جامعه هم معمولا از افرادی که بد و بیراه مي‌گویند و قانون شکنی مي‌کنند و فکر مي‌کنند مثلا خوب است که بلند شوند و به مسوولین مملکت بدو براه بگویند، بدشان نمی آید.

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: اگر مي‌خواهیم در این مملکت بمانیم، شکوفا شویم و با اقتدار در برابر خارجی‌ها بایستیم، اول باید وحدت داخلی خود را حفظ کنیم؛ وحدت با گشاده دلی و تحمل یکدیگر امکان پذیر است. وی ادامه داد: احترام به فرهنگ به معنی آن است که بپذیریم در جامعه قومیت‌ها و سلایق دیگر وجود دارد که باید این سلایق اجازه داشته باشند، شکوفا شوند وگرنه اگر قرار باشد هرچه من مي‌گویم حاکمیت پیدا کند، امکان به وحدت رسیدن و عزم ملی کار خیلی سختی خواهد بود.
کد N213625