۰
/اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی/

آقامیری: برای داشتن فرهنگی والا و اقتصادی پویا مردم نیز تلاش کنند

  • ۱۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
حوزه‌هاي علميه خواهران,اقتصاد و فرهنگ

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان تهران گفت: برای داشتن فرهنگی والا و اقتصادی پویا باید مردم نیز در این امور مشارکت داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا آقامیری در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به نامگذاری سال 93 اظهار کرد: مقام معظم رهبری در بیاناتشان به چند مطلب اشاره کردند ابتدا اینکه امسال با نام فاطمه زهرا(س) شروع شده و با نام این بانوی بزرگوار به پایان می‌رسد امیدواریم بتوانیم با تاسی از این بزرگوار مسائل دنیوی و اخروی خود را به بهترین شکل ممکن بسازیم.

وی افزود: نکته دیگری که در بیانات مقام معظم رهبری مورد توجه بود، بحث برنامه‌ریزی بود وقتی مقام معظم رهبری این سال را به نام اقتصاد و فرهنگ نام نهادند، یعنی ما باید برای تمام مراحل برنامه داشته باشیم و هرگز دچار روزمرگی نشویم.

وی ادامه داد: رهبری همچنین به سلامت جسم و روح و روان نیز اهمیت دادند چرا که سلامتی جسم و روح می‌تواند به پیشبرد اهداف نظام کمک کند و برای رسیدن به فرهنگی والا باید روحی عاری از گناه و آلودگی داشته باشیم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان تهران تصریح کرد: جوانان ما به فضای مجازی توجه زیادی می‌کنند و برای اینکه بتوانیم دغدغه‌های مقام معظم رهبری را برطرف کنیم باید برای فضاهای مجازی برنامه‌هایی در خور شان جوانانمان داشته باشیم.

آقامیری اظهار کرد: رهبری در سال‌های گذشته به اقتصاد مقاومتی تاکید زیاد داشته‌اند و اگر مشکلات اقتصادی از جامعه برطرف شود فرهنگ مردم نیز به سمت تعالی پیش می‌رود باید قبول کنیم در ایران هنوز اقتصاد و کارآمدی وجود ندارد پس باید برای رسیدن به آن تلاش زیادی کنیم.

وی در پایان گفت: مقام معظم رهبری علاوه بر نامگذاری سال به اقتصاد و فرهنگ، به مشارکت عمومی و عزم ملی تاکید زیادی داشتند مسئولان باید بدانند تا مردم در صحنه نباشند کاری پیش نمی‌رود، پس اگر می‌خواهیم فرهنگی والا و اقتصادی پویا داشته باشیم باید مردم در جامعه مشارکت کنند و این موضوع مهمی است که مقام معظم رهبری با درایت کامل به آن اشاره کردند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.