هشدار سازمان ملل نسبت به وقوع فاجعه انسانی در جامعه مسلمانان میانمار

ميانمار

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در میانمار نسبت به اوضاع وخیم مسلمانان روهینجا در غرب این کشور هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، توماس اوجئا کوینتانا، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در میانمار ضمن هشدار نسبت به اوضاع وخیم مسلمانان روهینجا تاکید کرد: کمبود آب آشامیدنی و دارو که مسلمانان روهینجا با آن مواجهند تنها بخشی از اقدامات غیربشردوستانه‌ای است که علیه آنها صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه این اقدامات جنایت‌هایی غیربشری محسوب می‌شوند، گفت: حملاتی که برخی سازمان‌های فعال در عرصه حقوق بشر را هدف قرار می‌دهند، وضعیت امدادرسانی و رساندن ‌آب آشامیدنی سالم، تغذیه و دارو به مسلمانان میانمار را با مشکل مواجه ساخته است.

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در ادامه افزود: بیش از 170 فعال در عرصه امدادرسانی ماه گذشته به خاطر اقدامات خشونت‌آمیز منطقه "راخین" در میانمار را ترک کردند و ممکن است تمامی تاسیسات زیربنایی در این منطقه به طور کامل ویران شود.

کوینتانا عنوان داشت: وضعیت در روهینجا زندگی ده‌ها هزار تن از مسلمانان را که به امدادرسانی نیاز دارند، به خطر انداخته است.

وی با بیان اینکه کمبود آب آشامیدنی در برخی اردوگاه‌ها تهدیدی واقعی برای ساکنان میانمار است، از مقامات این کشور خواست تا تلاش بیش‌تری برای تضمین امنیت امدادرسانان کنند.

این مسئول سازمان ملل از مقامات میانمار خواست تا با مساله تبعیض نژادی و به حاشیه راندن اقلیت روهینجا مقابله کنند.

انتهای پیام

کد N210946