پرواز تیم مذاکره‌کننده آمریکایی به سمت وین

مذاكرات ايران و گروه 1 5

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد تیم مذاکره‌کننده آمریکایی به منظور شرکت در دور جدید مذاکرات ایران و گروه 1+5 راهی وین شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ماری هارف سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در صفحه توییتر خود از پرواز تیم مذاکره‌کننده آمریکایی به سمت وین پایتخت اتریش خبر داد.

به گزارش ایسنا، مذاکره‌کنندگان ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 شامل آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان قرار است به منظور شرکت در دور سوم این مذاکرات روز سه‌شنبه در وین گرد هم آیند.

همچنین بنا بر اعلام وزارت امور خارجه آمریکا وندی شرمن در این دور از مذاکرات سرپرستی تیم مذاکره‌کننده آمریکایی را بر عهده دارد و در این مذاکرات شرکت خواهد کرد.

وی پیشتر در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرده بود که در ماه آینده تهیه پیش‌نویس توافق جامع نهایی در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران آغاز خواهد شد.

ایران و گروه 1+5 در نوامبر سال 2013 پیش از بیش از یک دهه بن‌بست میان روابط ایران و غرب بر سر فعالیت‌های هسته‌ای ایران توانستند به تواق موقت اولیه دست یابند که بر اساس آن غرب در ازای توقف بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران برخی تحریم‌های اقتصادی علیه کشور را کاهش داد.

انتهای پیام

کد N208832