نشست ویژه کره جنوبی برای مقابله با پهپادهای همسایه شمالی

چین,کره

پکن - ایرنا - نظامیان بلندپایه کره جنوبی روز دوشنبه در نشستی ویژه راه های مقابله با ورود پهپادهای کره شمالی به حریم هوایی این کشور را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش ایرنا، این نشست در حالی برگزار می شود که تاکنون سه پهپاد کره شمالی وارد حریم هوایی کره جنوبی شده است و ارتش این کشور پس از بررسی اعلام کرده است که این پهپادها را پیونگ یانگ هدایت می کند.

کره شمالی نیز روز گذشته اعلام کرد که سوء ظن های همسایه جنوبی اش مبنی به اینکه پهپادها متعلق به پیونگ یانگ می باشد کاملا بیهوده است.

کره شمالی هرگونه ارتباط با این مساله را تکذیب کرد و از سئول خواست با این دستاویزها به دنبال تیره کردن روابط دو کشور نباشد.

کیم کوان جین وزیر دفاع کره جنوبی که ریاست نشست ویژه امروز نظامیان این کشور را برعهده داشت، گفت: ما باید از حریم هوایی خود دفاع کنیم .

مقام های ارشد نیروی هوایی کره جنوبی در این نشست اعزام پهپادها به حریم هوایی این کشور را تهدید تازه ای از سوی کره شمالی دانستند.

نظامیان کره جنوبی معتقدند ˈکره شمالی هنوز در ساخت این پهپادها با این کشور فاصله زیادی دارد اما قابلیت های آنها برای حمله تروریستی کافی استˈ.

کره جنوبی مدعی است از هفته گذشته این پهپادها وارد حریم هوایی این کشور شده اند.

وزیر دفاع کره جنوبی تاکید دارد که پیونگ یانگ می تواند از این هواپیماهای بدون سرنشین برای حملات نظامی استفاده کند.

کره ورود این پهپادها را تجاوز به حریم هوایی این کشور توصیف کرد و تاکید کرد که این برخلاف پیمان متارکه جنگ دو کره است.

دو کره اخیرا با گلوله های توپ نیز به سوی مرزهای یکدیگر شلیک کردند.

روابط دو کره پس از آغاز رزمایش کره و آمریکا از دو ماه قبل بشدت تیره شده است.

کره جنوبی می گوید پهپادهای کره شمالی وارد فضاهای غربی و شرقی این کشور شده اند.

آساق ** 2100 **1611
کد N208550