اتحادیه عرب درباره مذاکرات صلح خاورمیانه نشست فوق‌العاده برگزار می‌کند

سیاسی

اتحادیه عرب روز چهارشنبه نشست فوق العاده‌ای را به منظور بررسی روند مذاکرات صلح خاورمیانه برگزار می‌کند.

اتحادیه عرب روز چهارشنبه نشست فوق العاده‌ای را به منظور بررسی روند مذاکرات صلح خاورمیانه برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه الاهرام مصر، این نشست که قرار است در سطح وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب برگزار شود بنا به درخواست تشکیلات خودگردان فلسطین برگزار خواهد شد و هدف از آن بررسی روند مذاکرات صلح خاورمیانه و پیامدهای مذاکره با اسرائیل و نیز اقدام اخیر تل‌آویو مبنی بر عدم آزادی مرحله چهارم اسیران فلسطینی است.

منابع آگاه همچنین اعلام کردند که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به وزیران خارجه کشورهای عرب 48 ساعت مهلت خواهد داد تا تصمیم‌های اتخاذ شده توسط این کشورها را مورد بررسی قرار دهند و در صورتی که تنش در روابط میان فلسطین و اسرائیل افزایش یابد عباس درخواست برگزاری نشست فوق‌العاده سران عرب را مطرح خواهد کرد.

در همین راستا یک منبع در تشکیلات خودگردان فلسطین فاش کرد که جان کری، وزیر خارجه آمریکا از عباس و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواسته که ضمن خویشتنداری از هرگونه اقدام انتقام جویانه ممانعت کنند.

به گفته این منبع، کری به طرف فلسطینی تاکید کرده که تلاش هایش را برای نجات مذاکرات صلح و تمدید آن بعد از ماه آوریل ادامه خواهد داد و تلاش می‌کند تا کنگره را برای عدم تحریم طرف فلسطینی قانع کند.

منبع مذکور در ادامه گفت: تشکیلات خودگردان فلسطین شرط تمدید مذاکرات صلح خاورمیانه را آزادی اسیران فلسطینی، توقف شهرک‌سازی‌ها و پایبندی اسرائیل به توافقنامه‌های از پیش امضا شده، اعلام کرده است.

انتهای پیام

کد N207339