در تذکرات کتبی نمایندگان مطرح شد؛

تذکر 160 نماینده مجلس به وزیر فرهنگ/ انتقاد از ارسال پیامک نوروزی توسط رئیس جمهور

مجلس

160 نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر ارشاد از نحوه برخورد با رسانه های منتقد دولت انتقاد کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور از سوی هیات رئیسه در صحن علنی مجلس قرائت شد.

برخی از مهمترین این تذکرات به شرح زیر است:

تذکر 160 نماینده مجلس به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر اینکه علی رغم تاکید رهبری بر حمایت از جریان های مومن و انقلابی چرا رسانه های منتقد دولت به دلیل انتقاد از دولت متوقف می شوند در حالی که رئیس جمهور مدعی است منتقدان دولت آزاد هستند.

قاضی پور و محجوب نمایندگان ارومیه و تهران در تذکری به رئیس جمهور و وزیر جهاد و کشاورزی خواستار رسیدگی به وضعیت باغات میوه استان آذربایجان غربی و خسارات ناشی از سرمازدگی آنها شدند.

موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در تذکری به وزیر امور خارجه بر برخورد قاطع جمهوری اسلامی ایران علیه اتحادیه اروپا تاکید کرد.

همچنین کارخانه ای نماینده مردم همدان در تذکری به وزیر امور خارجه از برخورد بی ادبانه پارلمان اروپا انتقاد کرد و خواستار اقدام انقلابی از سوی مسئولان شد.

طبیب زاده نماینده مردم تهران در تذکری به رئیس جمهور از ارسال پیامک تبریک سال نو با توجه به پخش پیام نوروزی از تلویزیون انتقاد کرد.

تامینی نماینده مردم رشت در تذکری به وزیر کشور و رئیس جمهور خواستار توجه بیشتر به رفع خسارات ناشی از برف سنگین استان های شمالی شد.

همچنین 3 نماینده مجلس در تذکرات شفاهی به وزیر امور خارجه، خواستار برخورد قاطع علیه اتحادیه اروپا و صدور قطعنامه این اتحادیه شدند.